Kadir Gecesi’nde eller dua için semaya kalktı

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde teravih namazının kılınamadığı camilerde dualarla ihya edildi. Ramazan ayının 27’nci gecesine denk geldiği rivayet edilen, Kur’an-ı Kerim’de hakkında sure bulunan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, salgın gölgesinde ihya edildi. Hacı Kasım Altunkaya Camii’nde Midyat İlçe Müftülüğünce salgın tedbirleri alınarak düzenlenen program, Kur’an-ı […]

Kadir Gecesi’nde eller dua için semaya kalktı
Kadir Gecesi’nde eller dua için semaya kalktı
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Mayıs 2021 10:43

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde teravih namazının kılınamadığı camilerde dualarla ihya edildi.

Ramazan ayının 27’nci gecesine denk geldiği rivayet edilen, Kur’an-ı Kerim’de hakkında sure bulunan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, salgın gölgesinde ihya edildi.

Hacı Kasım Altunkaya Camii’nde Midyat İlçe Müftülüğünce salgın tedbirleri alınarak düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Program, 3 dilde Mevlid-i Şerifin okunmasıyla devam etti. Salgın tedbirleri kapsamında teravih namazlarının evlerde kılınması nedeniyle yoğun katılım sağlanmazken, camiye gelenler okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerifi dinledi.

Yatsı namazı sonrası kısa bir vaaz veren İlçe Vaizi Nurullah Nur, Kadir Gecesi’nin önemi ve faziletine değindi.

Salgın nedeniyle kısa tutulan program, yapılan dua ile sona erdi. Cami çıkışında cemaate çeşitli ikramlarda bulunuldu.