Kadınların ektiği çilekler Kızıltepe’nin güneşiyle kızarmaya başladı

Kızıltepe’de Kaymakam Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam2ın öncülüğünde 15 kadının ektiği çilekler kızardı, hasat için gün sayıyor. Kızıltepe Kaymakamlığı, GAP, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iş birliği ile oluşturulan ve Kızıltepeli kadınların üretim yapacağı Mezopotamya Çilek Bahçeleri’nde çilekler kızardı. Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam’ın başkanlığında 15 girişimci kadın tarafından […]

Kadınların ektiği çilekler Kızıltepe’nin güneşiyle kızarmaya başladı
Kadınların ektiği çilekler Kızıltepe’nin güneşiyle kızarmaya başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma1 Nisan 2021 21:49

Kızıltepe’de Kaymakam Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam2ın öncülüğünde 15 kadının ektiği çilekler kızardı, hasat için gün sayıyor.

Kızıltepe Kaymakamlığı, GAP, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iş birliği ile oluşturulan ve Kızıltepeli kadınların üretim yapacağı Mezopotamya Çilek Bahçeleri’nde çilekler kızardı.

Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam’ın başkanlığında 15 girişimci kadın tarafından kurulan Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin hazırladığı ve GAP idaresi tarafından çilek üretiminde desteğe hak kazanan Mezopotamya Çilek Bahçeleri projesinin açılışı 1 Ocak 2021’de dualarla yapılmıştı.

Kızıltepe Belediyesi’ne ait 20 dönümlük arazide 100 bin çilek fideleri toprakla buluşturuldu.  Kadınların 4 gözle beklediği çilekler filizlendi. Ve filizlenen çilekler kızarmaya başladı. Çilek fideleri meyve vermeye başladığında, kadınlar çilekleri kuracakları pazarda satışa sunacak.