Kadınlar Mardin’de Deniz Poyraz için yürüyecek

İzmir’de HDP’ye yapılan saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz için HDP ve TJA’lı kadınlar yarın Mardin’de yürüyüş gerçekleştirecek. HDP yürüyüş öncesi kadınlara çağrıda bulundu. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi ile Tevgera Jinên Azad (TJA) öncülüğünde Mardin’de yarın (25 Haziran) saat 16.00’da Karayolları Parkı’nda yürüyüş gerçekleştirilecek. Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Batman ve daha birçok kentte kadınların katılımı […]

Kadınlar Mardin’de Deniz Poyraz için yürüyecek
Kadınlar Mardin’de Deniz Poyraz için yürüyecek
Selman Güneş
  • Yayınlanma24 Haziran 2021 12:49
  • Güncelleme24 Haziran 2021 14:11

İzmir’de HDP’ye yapılan saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz için HDP ve TJA’lı kadınlar yarın Mardin’de yürüyüş gerçekleştirecek. HDP yürüyüş öncesi kadınlara çağrıda bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi ile Tevgera Jinên Azad (TJA) öncülüğünde Mardin’de yarın (25 Haziran) saat 16.00’da Karayolları Parkı’nda yürüyüş gerçekleştirilecek. Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Batman ve daha birçok kentte kadınların katılımı ile gerçekleştirilecek yürüyüşe ilişkin HDP Mardin İl binasında açıklama yapıldı. HDP’li Milletvekilleri Pero Dündar, Ayşe Sürücü ve Remziye Tosun’un da katıldığı açıklamada çok sayıda partili yer alırken, HDP Mardin İl Eşbaşkanı Perihan Ağaoğlu açıklama yaptı.

‘KATİLLERİ TANIYORUZ’

Tarih boyunca iktidarların kadın yaşamı üzerinde kendini yükselttiğini belirten Ağaoğlu,  Saldırının kadınların adına, özgürlüğüne, iradesine dönük olduğunu söyledi. Ağaoğlu, saldırılara karşı mücadele etmeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Devamında Mardin’de yapılacak yürüyüşe dikkat çeken Ağaoğlu, kamuoyuna ve özellikle de kadınlara yürüyüşe katılma çağrısında bulundu.

‘HERKES DENİZ OLMALI’

Milletvekili Pero Dündar da, yürüyüşe katılım çağrısında bulunarak, “Deniz’in Mardin’den İzmir’e nasıl yol aldığını herkes biliyor. Deniz’in katledilmesi bilinçlidir. Deniz’in şahsında özellikle Kürt kadınları katledilmek isteniyor.” dedi.