Kaderine terk edilen Şahkulubey Kümbeti restore edilecek

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Tarihi Şahkulubey Kümbeti restorasyon çalışmaları için yerinde incelemeler yaparak Kızıltepe esnafımızla bir araya geldik” dedi. Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 12.yüzyılda Artuklu beyliği tarafından yaptırılan Şahkulubey Kümbeti’nin metruk alana dönmesine vatandaşlar tepki gösteriyor. Kubbesinde yıkıntılar olan ve duvar taşları sökülen kümbet metruk alana döndü. Vali Mahmut Demirtaş ve […]

Kaderine terk edilen Şahkulubey Kümbeti restore edilecek
Kaderine terk edilen Şahkulubey Kümbeti restore edilecek
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Mart 2021 22:59
  • Güncelleme27 Mart 2021 23:00

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Tarihi Şahkulubey Kümbeti restorasyon çalışmaları için yerinde incelemeler yaparak Kızıltepe esnafımızla bir araya geldik” dedi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 12.yüzyılda Artuklu beyliği tarafından yaptırılan Şahkulubey Kümbeti’nin metruk alana dönmesine vatandaşlar tepki gösteriyor. Kubbesinde yıkıntılar olan ve duvar taşları sökülen kümbet metruk alana döndü.

Vali Mahmut Demirtaş ve Kaymakam Hüseyin Çam, alanda incelemeler yaptı. Demirtaş, “Tarihi Şahkulubey Kümbeti restorasyon çalışmaları için yerinde incelemeler yaparak Kızıltepe esnafımızla bir araya geldik” dedi.

“Şehrimizin tüm değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Hüseyin Çam da “Koruma kurulundan projesi onaylanan ve restorasyonu için ihale işlemlerine başlayacağımız Şahkulubey Kümbetinde Sayın Valim Mahmut Demirtaş
ile birlikte incelemelerde bulunduk. Şehrimizin tüm değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.