Kabine toplantısında normalleşmenin yol haritası belirlenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında Covid-19 ile mücadele ve kademeli normalleşme adımlarının görüşülmesi bekleniyor. Toplantıda, alınan tedbirlerin vaka sayılarına nasıl yansıdığı, hangi tedbirlere ne zamana kadar devam edileceği ve normalleşme kapsamında hangi adımların atılacağı konularının ele alınması bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir sunum yapması öngörülen toplantıda; aşı programında öncelikli […]

Kabine toplantısında normalleşmenin yol haritası belirlenecek
Kabine toplantısında normalleşmenin yol haritası belirlenecek
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Mayıs 2021 08:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında Covid-19 ile mücadele ve kademeli normalleşme adımlarının görüşülmesi bekleniyor.

Toplantıda, alınan tedbirlerin vaka sayılarına nasıl yansıdığı, hangi tedbirlere ne zamana kadar devam edileceği ve normalleşme kapsamında hangi adımların atılacağı konularının ele alınması bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir sunum yapması öngörülen toplantıda; aşı programında öncelikli grupların durumu, yeni yaş gruplarına ilişkin aşı uygulaması, yerli aşı çalışmaları ve ithal aşıdaki tedarik süreci ile Millî Eğitim Bakanlığının okullardaki telafi eğitimine ilişkin çalışmalarının da kabine toplantısında görüşülmesi ve bu konuda atılacak adımların toplantının bir diğer önemli gündem maddesi olması öngörülüyor.

Toplantının ardından 1 Haziran itibarıyla uygulanması planlanan kademeli normalleşme planının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.