Kabil’de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nda ard arda patlamalar!

Afganistan’da tahliye operasyonlarının devam ettiği Kabil Havalimanı’nda ard arda iki patlama meydana geldi. Akşam saatlerinde ise üçüncü bir patlama daha meydana geldiği bildirildi. Bombalı saldırıları sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan terör örgütü IŞİD üstlendi. Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlenen bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 60’a, yaralıların sayısının ise 140’a yükseldi. Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele geçirmesinin […]

Kabil’de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nda ard arda patlamalar!
Kabil’de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nda ard arda patlamalar!
Selman Güneş
  • Yayınlanma26 Ağustos 2021 22:43

Afganistan’da tahliye operasyonlarının devam ettiği Kabil Havalimanı’nda ard arda iki patlama meydana geldi. Akşam saatlerinde ise üçüncü bir patlama daha meydana geldiği bildirildi. Bombalı saldırıları sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan terör örgütü IŞİD üstlendi.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlenen bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 60’a, yaralıların sayısının ise 140’a yükseldi.

Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele geçirmesinin ardından Kabil Havalimanı’ndaki tahliye operasyonları devam ederken patlama meydana geldi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby yaptığı açıklamada, havalimanında meydana gelen patlamayı doğruladı.

Pentagon, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki patlamalarda 12 ABD askerinin hayatını kaybettiğini doğrularken, 15 askerin ise yaralandığını belirtti.

Görgü tanıkları, patlama sonrası havalimanındaki uçuşların devam ettiğini ifade ederken, yerel kaynaklar çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kabil Havaalanı dışında iki patlama olmuştur. Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur”

13 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Taliban, Kabil’de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’ndaki patlamada aralarında çocukların da bulunduğu 13 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda Taliban üyesinin de yaralandığını bildirdi.

Kabil Cerrahi Merkezi: 60 yaralı hastaneye götürüldü
Kabil Cerrahi Merkezi, Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı bölgesinde yaşanan patlamaların ardından şu ana kadar 60 yaralının hastaneye getirildiğini bildirdi.

Pentagon’dan Kabil’deki patlamaya ilişkin açıklama
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı bölgesinde yaşanan patlamada hayatını kaybedenler arasında ABD’lilerin ve sivillerin bulunduğunu aktararak, “Abbey Kapısı’na kısa bir mesafedeki Baron Hotel’de veya yakınında en az bir patlama daha doğrulayabiliriz” dedi.