Jorge Jesus ve Ferdi Kadıoğlu’ndan Slovacko maçı öncesi açıklamalar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus ile futbolcu Ferdi Kadıoğlu, yarın akşam sahasında Slovacko ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu ilk maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Samandıra Can Bartu Tesislerimde gerçekleştirilen basın toplantısında yapılan açıklamalardan derlediklerimiz şöyle: FUTBOLCU FERDİ KADIOĞLU: TARAFTARLARIMIZIN DESTEĞİ İLE DAHA GÜÇLÜYÜZ Yarın Slovacko karşısına çıkacağız. Bir önceki maçta (Dinamo Kiev) aldığımız […]

Jorge Jesus ve Ferdi Kadıoğlu’ndan Slovacko maçı öncesi açıklamalar
Jorge Jesus ve Ferdi Kadıoğlu’ndan Slovacko maçı öncesi açıklamalar
Selman Güneş
  • Yayınlanma3 Ağustos 2022 17:24

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus ile futbolcu Ferdi Kadıoğlu, yarın akşam sahasında Slovacko ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu ilk maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Samandıra Can Bartu Tesislerimde gerçekleştirilen basın toplantısında yapılan açıklamalardan derlediklerimiz şöyle:

FUTBOLCU FERDİ KADIOĞLU: TARAFTARLARIMIZIN DESTEĞİ İLE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Yarın Slovacko karşısına çıkacağız. Bir önceki maçta (Dinamo Kiev) aldığımız üzüntülü skoru telafi etmek istiyoruz. İyi maç olacağını umuyorum. Onlar iyi ve tecrübeli bir takım. Bizim de rakibimizi küçümsemememiz gerekiyor. İyi bir planımız var. Planımızı olabildiğince iyi bir şekilde uygulamak istiyoruz. Umarım galip gelen taraf biz oluruz.

Evet, takımımıza yeni bir oyuncu (Ezgjan Alioski) katıldı. Bence iyi bir futbolcu. Takımınızda her zaman böyle kaliteli oyuncuların olması iyidir. Hocamızla ilgili (ileride oynama durumumu) henüz bu konuyla ilgili konuşmadık ama muhakkak ileride konuşacağız.

Dinamo Kiev maçı herkes için hayal kırıklığı oldu ama bizim önümüze bakmamız gerekiyor. Taraftarlarımızın göstermiş olduğu destekten dolayı minnettarız. Umarım bu şekilde devam ederler. Taraftarların desteği ile biz daha güçlüyüz, rakiplerimizin üzerinde daha fazla baskı kurabiliyoruz. Teşekkür ediyoruz, yarın onlara hazır olduğumuzu göstereceğiz.

TEKNİK DİREKTÖRÜ JORGE JESUS: GRUPLARA KALMAK İSTİYORUZ

Yarınki maç bizim için farklı bir sınav olacak. Avrupa liginde gruplara kalmak istiyoruz. Bu turnuvada da büyük takımlar, iyi takımlar var. Son yıllarda Türk takımları Şampiyonlar Ligi ve Avrupa ligi gibi turnuvalarda fazla ileri gidemedi ama biz 7 haftadır çalışıyoruz ve kendi değerimizi biliyoruz. Gruplara kalmak istiyoruz.

Gustavo Henrique zaten Brezilya liginde resmi maçlar oynuyordu. Lig orada uzun zamandır oynanıyordu ve dolayısıyla çok fazla maça çıkmıştı. Luan Peres Avrupa’da hazırlık dönemindeydi. Çok fazla maç oynamadı. Marsilya’da hazırlıklarını sürdürüyordu. Ezgjan Alioski de bir önceki takımıyla Türkiye’de hazırlık dönemindeydi. Emin olduğum bir şey var ki fiziksel anlamda daha ileride ve hazır olan Gustavo Henrique.

HER GEÇEN GÜN DAHA GÜÇLÜ OLUYORUZ

Şu anda yüzdesel olarak net bir şey söylemem mümkün değil ama hiç şüphe yok ki her geçen gün daha güçlü oluyoruz. Takımımız çok güçlü ve dengeli. Her geçen gün birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Takımımıza katılan yeni oyuncular var. Onlar takımımıza güç katacaklar fakat dediğim gibi her geçen gün birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Oyuncular uygulamak istediğimiz sistemi anlıyor ve daha iyi adapte oluyorlar. Bizim için bu sene en önemli turnuva Türkiye Ligi. Gerçekçi olmak gerekirse herhangi bir Türk takımı Şampiyonlar Ligi’ni veya Avrupa Ligi’ni kazanma hedefini kendine koymuyor. Türkiye Ligi’ni kazanmak için en önemli adaylardan biriyiz ve Türkiye Ligi’ni kazanmak istiyoruz. Bu yüzden lige takıma en iyi şekilde hazırlayacağız ve hazır bir şekilde başlayacağız.

KALEDE OSMAN ERTUĞRUL ÇETİN OLACAK

Altay’ın fiziksel bir problemi, sakatlığı var. Yarın ki maça o başlayamayacak. Yarın ki maça Osman Ertuğrul Çetin ile başlayacağız. Kendisine inanıyoruz. Çok yetenekli bir kaleci. Ama kulübümüzün de başka bir kaleci arayışı içinde olduğu doğru. Çünkü 3 tane kaleciye ihtiyacımız var. Ama yarın maça Osman Ertuğrul Çetin ile başlayacağız. Ona güvenimiz ve inancımız tam.

SAKATLIK DURUMLARINDA TAKIMIMIZIN KALİTE KAYBETMEMESİ İÇİN DERİN VE DENGELİ BİR KADRO OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK

Derin bir kadromuz var. Bu tarz sakatlık durumlarında takımımızın kalite kaybetmemesi için derin ve dengeli bir kadro oluşturmaya çalıştık. Yarınki maçta da belki bu sene henüz çok fazla süre almayan oyuncular oynayabilir. Yeni katılan Gustavo, Luan Peres gibi oyuncularımız da kadroda olacak.

TARAFTARLARIMIZ BİZE İNANSIN

Taraftarlarımıza şu mesajı vermek istiyorum; bize inansınlar. Biz bu sene en önemli hedefimiz Türkiye Ligi’ni kazanmak, Avrupa Ligi’nde de gidebildiğimiz kadar ileriye gitmek istiyoruz. İlk hedefimiz tabii ki gruplara kalmak. Fenerbahçe’nin her zaman Avrupa arenasında olması, kendisini göstermesi gerekiyor. Son yıllarda Fenerbahçe veya diğer Türk takımları Avrupa arenasında çok fazla ileri gidemediler ama ülke sıralaması için de bu çok önemli. İyi bir şekilde başlangıç yapmak istiyoruz. Kendi imkanlarımız ve gerçeklerimiz doğrultusunda bu turnuvada gidebildiğimiz kadar ileri gitmek istiyoruz. Yarın eminim ki taraftarlarımız maç için çok heyecanlı. Onların desteği bize çok yardımcı olacak.

BAZEN 4’LÜ BAZEN DE 3’LÜ SAVUNMAYLA OYNADIĞIMIZI GÖRECEKSİNİZ

Biz Dinamo Kiev maçında 3 stoperle oynamadık. Arkada iki stoperimiz vardı; Marcel ve Attila. Bu maçta da bu anlamda bir değişiklik olmayacak. Ama zaten tek bir sistemle oynayan hiçbir takım yoktur. Özellikle benim takımlarım asla tek bir sistemle oynamaz. Fenerbahçe’de de bazen 4’lü bazen de 3’lü savunmayla oynadığımızı göreceksiniz. Luan’ın oyun özelliklerine baktığımızda 3’lü oynamaya alışkın. Bu tarz oyunculara sahip olmak bizim için avantaj. Oyuncular bu tarz özelliklere sahip olduğu zaman taktiksel değişiklikler yapabilirsiniz.

ŞU AN ZATEN İYİ BİR KADROMUZ VAR. ELİMİZDEKİ OYUNCULARA GÜVENİYORUZ

Dinamo Kiev karşısında pek çok pozisyona girdik. 3-4 tane net pozisyonumuz vardı fakat değerlendiremedik. O maç geride kaldı. 2 maçta da onlara karşı iyi oynadığımızı düşünüyorum. İsmail’in görmüş olduğu kırmızı karta kadar çok iyiydik. Biz zaten bir forvet transferi yaptık; Joao Pedro. Şu an fiziksel sebeplerden dolayı henüz onu oynatamıyoruz ama elimizdeki diğer forvetlere de güveniyoruz; Rossi, Valencia, Serdar Dursun, Joshua King, Berisha ve Pedro. Elimizdeki forvetlere güveniyorum ve inanıyorum. Antrenmanlarla da gelişecekler. Şu an zaten iyi bir kadromuz var. Elimizdeki oyunculara güveniyoruz. Şu anda uğraştığımız konu bir kaleci daha almak.

Alioski yarınki maç listesinde olmayacak. Kendisi zaten henüz bugün katıldı takıma. Bir önceki takımıyla yaklaşık 2 haftadır çalışıyordu. Fiziksel anlamda henüz geliştiği bir evrede sezon öncesinde. Dolayısıyla yarınki maçta olmayacak.”