İYİ Partili Sunat Mardin’de konuştu:  Son 10 yılda 468 bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, “Son 10 yılda 468 Bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz. Bugün burada bulunan komşu illerimiz Siirt ve Şırnak için ise daha vahim tablolar ile karşı karşıyayız.” dedi. Şenol Sunat, Mardin, Siirt ve Şırnak’ta seçim güvenliği toplantısına katıldı. Burada konuşan Sunat, “İYİ Parti Seçim İşleri […]

İYİ Partili Sunat Mardin’de konuştu:  Son 10 yılda 468 bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz
İYİ Partili Sunat Mardin’de konuştu:  Son 10 yılda 468 bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz
Selman Güneş
  • 28 Mayıs 2022 10:21

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, “Son 10 yılda 468 Bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz. Bugün burada bulunan komşu illerimiz Siirt ve Şırnak için ise daha vahim tablolar ile karşı karşıyayız.” dedi.

Şenol Sunat, Mardin, Siirt ve Şırnak’ta seçim güvenliği toplantısına katıldı. Burada konuşan Sunat, “İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak bugün Mardin’deyiz. Mardin İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde, Mardin, Siirt ve Şırnak teşkilatlarımızla seçim işleri ve seçim güvenliği konularında çalışma yapmak üzere toplandık. Yardımcılarımla birlikte Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selam ve sevgilerini getirdik. Ev sahibimiz Mardin, Türkiye’nin toplam nüfusuna kıyasladığımızda 26. sırada yer alırken, Kişi Başına Düşen Milli Gelir sıralamasında 67. Sırada yer alıyor. Ülkemize sağladığı toplam gelir 24.07 Milyar TL ile 30. Sırada iken, bu katkı, Mardinli hemşerilerimizin cebine, ocağına yansımıyor. Kişi Başına Düşen Milli Gelir 5040 USD. Son 10 yılda 468 Bin dekarlık tarım alanını kaybetmiş bir şehirdeyiz. Bugün burada bulunan komşu illerimiz Siirt ve Şırnak için ise daha vahim tablolar ile karşı karşıyayız.” açıklamasını yaptı.


“Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşıyor.” diyen Sunat, “Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artarak etkisini ağır bir biçimde gösteriyor. Eğitimden sağlığa, ekonomiden adalete, özgürlükten güvenliğe akla gelen her alanda yaşanan çok yönlü kriz hali, vatandaşlarımızın sadece gündelik hayatlarını olumsuz etkilemekle kalmıyor, geleceğe yönelik umutlarını da yok ediyor. Bu derin sorunlara çözümlerimiz ve bu çözümleri uygulayacak kadrolarımız hazır. Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in liderliğinde, kuruluşumuzdan bugüne hızla ilerlediğimiz iktidar yolunda, doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’yi güneşli, huzurlu, bereketli günlere kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

İYİ Partili Sunat sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki seçim ülkemizin ve milletimizin geleceği için hayati önem taşıyor. Bu seçim, giderek totaliterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukun hüküm sürdüğü, Partili Cumhurbaşkanlığı Sisteminden kurtulup, demokrasimizin güçleneceği, denge ve denetim sisteminin temin edildiği ve milletin temsilcilerinin söz sahibi olduğu Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçmek için bir fırsattır. Ülkece güneşli, güzel günlere kavuşmak için sandığın gelmesini bekliyoruz. İnanın, çok az kaldı… Seçim güvenliği konusunun bütün vatandaşlarımızda endişe yarattığının farkındayız. İktidarı hedefleyen bir siyasi partinin Seçim İşleri Başkanlığı olarak seçmen listeleri üzerinde kapsamlı incelemeler yapıyor, sağlıklı bir seçmen listesiyle seçimlere girebilmek için bugünden çalışıyoruz. İtirazları yapacak, partimizi temsil edecek İl/İlçe Seçim Kurulu Üye ve Temsilcilerimizin eğitimlerini veriyoruz. Okul sorumlularımızın, sandık kurulu üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamalarını ve eğitimlerini bugünden gerçekleştiriyoruz. Seçime kadar ve seçim günü kullanacağımız İRİS – İYİ Parti Raporlama ve İletişim Sistemi hazır. Seçim günü sandık sonuçlarını sistemimize yükleyecek ekiplerimizi oluşturuyor ve eğitiyoruz. Bütün bu çalışmaları seçime tek başımıza girecekmiş gibi yapıyor, bir arada olduğumuz 6’lı masadaki siyasi partilerle de koordineli bir şekilde yürütüyoruz. Hepimizin bildiği gibi, “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız, Milletindir.” Millet iradesi de sandıkta tecelli edecektir. Sandık önümüze geldiğinde, hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, her vatandaşımızın oyunun sonuçlara doğru yansıması için gereğini yapmak boynumuzun borcudur. Çünkü, oy namustur. Bugün Mardin’de ikincisini gerçekleştirdiğimiz toplantılarımıza bütün yurt sathında devam edeceğiz. Nihayetinde, İYİ Parti farkını sahada olduğu gibi sandıkta da ortaya koyacağımızı göreceksiniz. Bu vesileyle, bugün toplantımıza ev sahipliği yapan Mardin İl Başkanımız Sn. Süleyman Akar’a ve Mardin teşkilatımıza, toplantımıza katılan Şırnak İl Başkanımız Sn. Mehmet Yılmaz İlçi ve Şırnak teşkilatımız ile Siirt İl Başkanımız Sn. Osman Aydar ve Siirt teşkilatımıza teşekkür ediyorum.”