İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri yarın yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını duyurdu. Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle Resmi Gazete’de  23 Aralık’ta yayımlanan karar ile işsizlik ve kısa çalışma ödeme süresinin uzatılmasına karar verilmişti. Sürenin 1 Aralık 2020 tarihi itibarıyla tekrar başlayıp yeni başvuruların son başvuru tarihinin 31 […]

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri yarın yapılacak
İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri yarın yapılacak
Selman Güneş
  • Yayınlanma4 Ocak 2021 09:42

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle Resmi Gazete’de  23 Aralık’ta yayımlanan karar ile işsizlik ve kısa çalışma ödeme süresinin uzatılmasına karar verilmişti.

Sürenin 1 Aralık 2020 tarihi itibarıyla tekrar başlayıp yeni başvuruların son başvuru tarihinin 31 Ocak 2021’e kadar uzatıldığını hatırlatan Bakan Selçuk,  aralık ayına ilişkin ödemelerin 5 Ocak 2021 tarihinde yapılacağını belirtti.

Selçuk, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlattı. 

windows 10 home satın al