İlkokul 3. sınıftan beri ayakkabı tamiri yapıyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Hamdullah Arlı, ilkokul 3. sınıfta başladığı ayakkabı tamirciliğini 35 yıla yakın bir süredir devam ediyor. Kızıltepeli 46 yaşındaki  Hamdullah Arlı, ilkokul 3. sınıfta ailesine ekonomik destek vermek için ayakkabı tamirciliği yapmaya başladı. Zamanla kendi iş yerini açan 5 çocuk babası Arlı, 35 yıla aşkın bir süredir 10 metrekarelik dükkanında mesleğini sürdürüyor.  […]

İlkokul 3. sınıftan beri ayakkabı tamiri yapıyor
İlkokul 3. sınıftan beri ayakkabı tamiri yapıyor
Selman Güneş
  • 14 Mayıs 2022 12:01

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Hamdullah Arlı, ilkokul 3. sınıfta başladığı ayakkabı tamirciliğini 35 yıla yakın bir süredir devam ediyor.

Kızıltepeli 46 yaşındaki  Hamdullah Arlı, ilkokul 3. sınıfta ailesine ekonomik destek vermek için ayakkabı tamirciliği yapmaya başladı. Zamanla kendi iş yerini açan 5 çocuk babası Arlı, 35 yıla aşkın bir süredir 10 metrekarelik dükkanında mesleğini sürdürüyor. 

Arlı 4 çocuğunu ayakkabı tamirciliğinden kazandığı parayla okutuyor.  Arlı Kızıltepe’de dürüstlüğü ve kaliteli işçiliğiyle tanınıyor.

35 yıla aşkın bir süredir işini aşkla yaptığını ifade eden Arlı, “3. sınıftan beri bu mesleği yapıyorum. Bu mesleğim sayesinde evlendim. Hayatımı böyle geçindiriyorum.” dedi.