İl Başkanı Duyan: Gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine ARTIK YETER diyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Başkanı Mahmut Duyan, “Genel Başkanımız Özgür Özel’in de ifade ettiği gibi, Hain terör saldırılarına, gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine ARTIK YETER diyoruz. Bu vatanın, kerpiç evlerde oturan fakir evlatları şehit olurken iktidar sahiplerinin zenginleşmesine ARTIK YETER diyoruz.” dedi. 

İl Başkanı Duyan: Gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine ARTIK YETER diyoruz
İl Başkanı Duyan: Gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine ARTIK YETER diyoruz
Haber Merkezi
  • Yayınlanma27 Aralık 2023 16:15

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Başkanı Mahmut Duyan, “Genel Başkanımız Özgür Özel’in de ifade ettiği gibi, Hain terör saldırılarına, gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine ARTIK YETER diyoruz. Bu vatanın, kerpiç evlerde oturan fakir evlatları şehit olurken iktidar sahiplerinin zenginleşmesine ARTIK YETER diyoruz.” dedi. 

81 il ve ilçe örgütüyle eş zamanlı olarak 22-23 Aralık’ta terör örgütünün saldırıları sonucu şehit olan 12 askerle ilgili basın açıklamasını Mardin’de de yaptı. CHP il ve ilçe teşkilatlarının da hazır bulunduğu basın açıklamasında konuşan Mahmut Duyan, 22-23 Aralık 2023 gecelerinde arka arkaya gelen kara haberlerle sarsıldık. Pençe Kilit Harekat bölgesinde 12 vatan evladımızı bölücü terör örgütünün hain saldırılarında şehit verdik. Yüreğimiz yandı, bağrımıza taş oturdu. Acımız büyük. Bugün, gencecik vatan evlatlarını toprağa verdiğimiz hain terör saldırılarına, bu insanlık dışı saldırıların yol açtığı onarılmaz acılara ARTIK YETER demek için buradayız.” şeklinde konuştu.

Duyan sözlerini şöyle sürdürdü: “Piyade Teğmen Ramazan Günay, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz, Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan, Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın, Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca, Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu, Piyade Sözleşmeli Er Cebrail Dündar, Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan. Şehitlerimizin her birinin ayrı bir hikayesi, arkada bıraktıkları aileleri, evlatları, eşleri var. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize şifa diliyoruz. Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Sadece kınamıyoruz; lanetliyoruz! Toprağa verdiğimiz kahraman evlatlarımızın, bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatacağımıza söz veriyoruz.

Değerli basın mensupları, Aynı operasyon bölgesinde iki gece içerisinde 12 şehit vermemiz hepimizi derin bir endişeye sürükledi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, askerlerimizin güvenliği için, ilk andan itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdik. Bütçe görüşmelerini sürdüren Meclisimizin derhal bir kapalı oturum yapması ve Milli Savunma Bakanının Gazi Meclis’e gelerek milletvekillerini bilgilendirmesi gerektiğini söyledik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu anlayışla, onların A4 kağıda yerleştirdikleri 2 paragraftan ibaret metne değil; terörü lanetleyen, şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkan ve sorumluları göreve çağıran işte bu bildirimize imza attık.

Bizler, şehit cenazelerinde cenaze sahiplerine saygısızlık yapanların, siyasi militanlarıyla tehlikeli provokasyonlara girişenlerin, bir eli bayrağa sarılı tabutun üstündeyken diğer elinde mikrofonla cenazeyi mitinge çevirmeye kalkanların arkasına dizilmeyeceğiz. Bizler, pencerelerine ay yıldızlı bayrak asılan yoksul evlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak; 86 milyon için, Türkiye için yeni bir yol açıyoruz. Yolumuz doğrudur. Bu yolda cesaret ve kararlılıkla yürüyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, Genel Başkanımız Özgür Özel’in de ifade ettiği gibi, Hain terör saldırılarına, gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine ARTIK YETER diyoruz. Bu vatanın, kerpiç evlerde oturan fakir evlatları şehit olurken iktidar sahiplerinin zenginleşmesine ARTIK YETER diyoruz.
Terörden medet umanlara, terörden beslenenlere, milletin acılarını siyasetine malzeme eden kötülüğe ARTIK YETER diyoruz.
Fakir fukaranın şehit olduğu, iktidar sahiplerinin zengin olduğu düzene ARTIK YETER diyoruz.
Bu düzeni değiştirene kadar durmadan çalışacağız.

 

Size bir masal anlatayım mı? Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bir ülkede zalim ve zengin bir kral varmış. Kralın çocukları işler kurarmış Gemicikler alırlarmış filolar kurarlarmış bir eli yağda bir eli balda yaşarlarmış. Halkın çocukları ’da hem fakir, hem de işsizlermiş bu fakir çocuklar kralın ordusunda kralın ordusunda iş bulmak için asker olurlarmış savaşıp ölüyorlarmış ölen çocukların kerpiç evlerine kocaman bir TÜRK bayrağı asarlarmış ve kral hemen koşar asker tabutuna bir eli tabutta bir eli de mikrofonda nutuklar atarmış. Ölen şehit annesi bayılır. Hemen bir iğne yapılır ölen askerin kardeşlerine hemen bir iş verirmiş babasına bir ev verirmiş sonra kral tekrar sarayına gidermiş fakir çocuklar tekrar askerliğe devam ederlermiş kralın çocukları tekrar ticarete devam ederlermiş zengin olurlarmış askerlik çağına gelirlermiş zengin aile çocukları , patronların çocukları yandaşlarının akrabalarının çocukları paralı askerlik yaparlarmış.

 

Fakir fukara garibanların fakir çocukları da tam askerlik yaparlarmış ve çatışmalara girerek ölürlermiş günün birinde halkın çocukları çıkmışlar kral çıplak değildir. Ama halk fakir Kral zengin demişler. Artık yeter artık yeter demiş halk Bu ülkede herkes zengin oluncaya kadar çalışacağız. Fukaraların şehit olduğu ve bunlarla zengin olduğu bu düzene artık dur demenin zamanı gelmiştir artık yeter.”