İki yıl sonra kar yağdı, vatandaşlar halaya durdu

Mardin Kızıltepe’de 2 yıl aradan sonra vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Kendini dışarı atan gençler kar altında halay çekti. Kızıltepe’de 2022’nin ilk karı yağdı. İki yıldan beridir kar yağmayan Kızıltepe beyaza büründü. Vatandaşlar Cumhuriyet meydanına gelerek kar topu oynadı. Kimisi de kar altında halay çekti. Gençler uzun bir aradan sonra yağan karın altında doyasıya eğlendi. Bazı […]

İki yıl sonra kar yağdı, vatandaşlar halaya durdu
İki yıl sonra kar yağdı, vatandaşlar halaya durdu
Selman Güneş
  • 20 Ocak 2022 12:15

Mardin Kızıltepe’de 2 yıl aradan sonra vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Kendini dışarı atan gençler kar altında halay çekti.

Kızıltepe’de 2022’nin ilk karı yağdı. İki yıldan beridir kar yağmayan Kızıltepe beyaza büründü. Vatandaşlar Cumhuriyet meydanına gelerek kar topu oynadı. Kimisi de kar altında halay çekti. Gençler uzun bir aradan sonra yağan karın altında doyasıya eğlendi. Bazı vatandaşlar da gençlerin kar üstündeki halayını cep telefonu kameralarına kaydetti.

Halay çekerek doyasıya eğlenen gençlerden Ahmet Aydoğan, “Uzun bir aradan sonra ilçemizde kar yağıyor. Biz de beyaz örtüyü görünce dışarı koştuk. Arkadaşlarımızla birlikte halaya durduk. Çok güzel eğlendik.” dedi.