İki ilde görülen mutasyonlu virüs vakaları karantinaya alındı

Balıkesir ve Gaziantep’te görülen mutasyonlu virüs vakalarının karantinaya alındığı öğrenildi. Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’den Türkiye’ye giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildiğini açıklamış ve bu şahısların karantinaya alındığını belirtmişti. Mutasyona uğramış coronavirüs taşıyıcısı olduğu tespit edilen Balıkkesir Edremit’te 1 kişi evinde karantinaya alınırken, Gaziantep’teki 2 kişinin de hastanede tedavi altına alındığı […]

İki ilde görülen mutasyonlu virüs vakaları karantinaya alındı
İki ilde görülen mutasyonlu virüs vakaları karantinaya alındı
Selman Güneş
  • Yayınlanma2 Ocak 2021 15:39
  • Güncelleme2 Ocak 2021 15:44

Balıkesir ve Gaziantep’te görülen mutasyonlu virüs vakalarının karantinaya alındığı öğrenildi.

Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’den Türkiye’ye giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildiğini açıklamış ve bu şahısların karantinaya alındığını belirtmişti.

Mutasyona uğramış coronavirüs taşıyıcısı olduğu tespit edilen Balıkkesir Edremit’te 1 kişi evinde karantinaya alınırken, Gaziantep’teki 2 kişinin de hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Gaziantep Valiliği “Mutasyona uğramış 2 yolcu Gaziantep’te” iddialarını yalanladı

Bakan Koca’nın açıklamasının ardından mutasyona uğramış Covid-19’un yurtdışından Gaziantep’e gelen 2 kişide de görüldüğü iddia edildi.

Söz konusu iddialar üzerine Gaziantep Valiliği yazılı bir açıklama yaparak, bazı medya organlarında yer alan “Mutasyona uğramış Coronavirus vakalarından 2’si Gaziantep’te” başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İngiltere’den Gaziantep’e mutasyona uğramış olan Covid-19 virüsü taşıyan yolcuların geldiği ve hasta olduklarını bile bile 10 gün boyunca şehir içinde dolaştıkları iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Mutasyona uğramış olan Covid-19 vakaları ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığımızın aldığı önlemler doğrultusunda İngiltere’den ülkemize gelen tüm yolcular gidecekleri illere liste halinde bildirilmekte ve hem yol esnasında hem de kalacakları ikamette izolasyona tabi tutulmaktadır. İlimize İngiltere’den gelen yabancı uyruklu olanlar dahil olmak üzere bütün yolcular da geldikleri andan itibaren sıkı bir izolasyona tabi tutulmuş ve PCR testleri yapılmıştır.” denildi.

eset nod32 satın al