İki haftada 700 yangına müdahale edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından son iki hafta içerisinde 700 yangına müdahale edilerek söndürüldü.

İki haftada 700 yangına müdahale edildi
İki haftada 700 yangına müdahale edildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma12 Haziran 2024 14:24

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, kent genelinde yangın, trafik kazası ve kurtarma gibi olaylar başta olmak üzere çıkan ve çıkabilecek olaylara karşı 7/24 esasına bağlı gece gündüz demeden teyakkuzda.

İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipleri son iki hafta içerisinde ekin, orman, anız, park, bahçe, anız ve ekin olmak üzere 700 yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Bunun yanında 91 kurtarma, 2 su baskını ve 26 trafik kazasına müdahale edildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında, yangınlara müdahale etme yöntemleriyle ilgili eğitim ve tatbikatlar devam ediyor.

İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşları yangınlara karşı duyarlı olmaya davet ederek ‘’Tarla ve ormanlık alanlarının kenarlarına veya içerisine atılan cam parçaları ile sigara izmaritleri büyük yangınlara sebep olmakta. Bu yangınlar, hem çiftçilerimizin bir yıllık emeğinin kül olmasına hem de şehrimizin ciğerleri olan ormanların yok olmasına neden olmakta. Vatandaşlarımızdan, yangına sebep olabilecek davranışlardan uzak durması konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz.’’ uyarılarında bulundu.