Hindi alacaklar bu habere dikkat!

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde uzun yıllardır hindi satışı yapan İlhan Bulut,  arpa ile beslenen hindi etinin lezzetli olduğunu söyledi. Yılbaşı sofralarının vazgeçilmez mönüsü olan hindileri alırken nerelere dikkat edilmeli? Bu sorunun cevabını Kızıltepe’de uzun yıllardan beridir hindi satışı yapan İlhan Bulut verdi. Bulut, hindinin tüyünün parlak, ibiklerinin de kırmızı veya pembeye yakın olması gerektiğini belirtti. Bulut, […]

Hindi alacaklar bu habere dikkat!
Hindi alacaklar bu habere dikkat!
Selman Güneş
  • Yayınlanma29 Aralık 2020 20:04
  • Güncelleme29 Aralık 2020 21:07

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde uzun yıllardır hindi satışı yapan İlhan Bulut,  arpa ile beslenen hindi etinin lezzetli olduğunu söyledi.

https://youtu.be/L-e06xG-ak0

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmez mönüsü olan hindileri alırken nerelere dikkat edilmeli? Bu sorunun cevabını Kızıltepe’de uzun yıllardan beridir hindi satışı yapan İlhan Bulut verdi.

Bulut, hindinin tüyünün parlak, ibiklerinin de kırmızı veya pembeye yakın olması gerektiğini belirtti. Bulut, yılbaşı için hindi alacak vatandaşların ayrıca hindinin nasıl beslendiğini de araştırmaları gerektiğini söyledi. Hindi, “Mardinliler arpa ile beslenen hindileri almalı. Arpa ile beslenen hindinin eti de lezzetli olur. Şimdi baktığımız zaman hindilerin eti güzel olmuyor, çünkü bunlar mısır ile beslendiği için. Ayrıca insanlar hindi etini bulgurla yapmalı.” dedi.