Hikmet ustaya ‘bulgur’ plaketi

Mardin Bulgurcular Derneği Başkanı ve bir çok bulgur fabrikasının  yönetim kurulu Başkanı Faysal Sun, bir çok organizasyonda Mardin’in bulgurunu dünyaya tanıtan Hikmet Ölçer’e  plaket takdim etti. Mardin bulgurundan yapılan  yemek çeşitlerini maharetli elleriyle organizasyonlarda tanıtan Kızıltepe’nin sevilen ve tanınan aşçısı Hikmet Ölçer’e Mardin bulguruna verdiği katkılardan dolayı plaket verildi. Mardin Bulgurcular Derneği Başkanı Faysal Sun, […]

Hikmet ustaya ‘bulgur’ plaketi
Hikmet ustaya ‘bulgur’ plaketi
Selman Güneş
  • Yayınlanma26 Haziran 2021 10:31

Mardin Bulgurcular Derneği Başkanı ve bir çok bulgur fabrikasının  yönetim kurulu Başkanı Faysal Sun, bir çok organizasyonda Mardin’in bulgurunu dünyaya tanıtan Hikmet Ölçer’e  plaket takdim etti.

Mardin bulgurundan yapılan  yemek çeşitlerini maharetli elleriyle organizasyonlarda tanıtan Kızıltepe’nin sevilen ve tanınan aşçısı Hikmet Ölçer’e Mardin bulguruna verdiği katkılardan dolayı plaket verildi. Mardin Bulgurcular Derneği Başkanı Faysal Sun, Ölçer’e plaket verdi.

Hikmet ustanın Mardin bulguruna değer kattığını ifade eden Faysal Sun, “Mardin bulgurunu ön plana çıkaran ve bulgurdan on çeşit yemek yapan ve bulgurda göstermiş olduğu çabadan dolayı. Bu plaketi takdim ediyorum.” dedi.

Mardin’in kültürünü, Mardin mutfağını dünyaya tanıtmak için elinden gelen çabayı sürekli göstereceğini söyleyen Hikmet Ölçer, “Mardin bulguru artık tescilli bir dünya markası. Bu marka Mezopotamya’mızın bereketli topraklarında yetişiyor ve Mezopotamya’nın sıcak güneşiyle olgunlaşıyor. Mardin bulgurunu her platformda tanıtmak boynumuzun bir borcu. Ödülleri için değerli başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.