HDP’li Sancar’dan: Kapatılırsak, sonraki seçimde iktidarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘kapatılmasını’ istediği HDP’nin Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Anayasa ve kanunları çiğneyerek yaparlarsa, bir çare bulur ve büyüyerek yolumuza devam ederiz. Kapatılırsak bir sonraki seçimde iktidarız onu söyleyeyim.” dedi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “HDP’nin […]

HDP’li Sancar’dan: Kapatılırsak, sonraki seçimde iktidarız
HDP’li Sancar’dan: Kapatılırsak, sonraki seçimde iktidarız
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Aralık 2020 12:31
  • Güncelleme17 Aralık 2020 13:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘kapatılmasını’ istediği HDP’nin Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Anayasa ve kanunları çiğneyerek yaparlarsa, bir çare bulur ve büyüyerek yolumuza devam ederiz. Kapatılırsak bir sonraki seçimde iktidarız onu söyleyeyim.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“HDP’nin kapatılmasını” isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt veren Sancar, “HDP’yi nasıl kapatacaksınız? ‘HDP’yi kapatalım’ demek demokrasiyi kapatalım, HDP’ye oy veren 6 milyon, gönül veren 15 milyon insanı kapatalım demektir.” diye konuştu.