HDP’li kadınlar Kızıltepe’de tarlada çalışan kadınların sorunlarını dinledi

HDP Kadın Meclisi Heyeti, Kızıltepe ilçesinde salatalık, karpuz ve mısır tarlalarında çalışan kadınları ziyaret etti. HDP Kadın Meclisi Sözcüsü  Ayşe Acar Başaran,  Mardin Milletvekili ve Parti Sözcüsü Ebru Günay ve Eş Genel Başkan YardımcılARI Şaziye Köse’nin de yer aldığı heyetimiz Mardin’in Kızıltepe ilçesinde HDP Kadın Meclisi Heyeti, Kızıltepe ilçesinde salatalık, karpuz ve mısır tarlalarında çalışan […]

HDP’li kadınlar Kızıltepe’de tarlada çalışan kadınların sorunlarını dinledi
HDP’li kadınlar Kızıltepe’de tarlada çalışan kadınların sorunlarını dinledi
Selman Güneş
  • Yayınlanma8 Ağustos 2021 23:55
  • Güncelleme8 Ağustos 2021 23:56

HDP Kadın Meclisi Heyeti, Kızıltepe ilçesinde salatalık, karpuz ve mısır tarlalarında çalışan kadınları ziyaret etti.

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü  Ayşe Acar Başaran,  Mardin Milletvekili ve Parti Sözcüsü Ebru Günay ve Eş Genel Başkan YardımcılARI Şaziye Köse’nin de yer aldığı heyetimiz Mardin’in Kızıltepe ilçesinde HDP Kadın Meclisi Heyeti, Kızıltepe ilçesinde salatalık, karpuz ve mısır tarlalarında çalışan kadınları ziyaret etti.

45 derece sıcaklığın altında çalışmak zorunda kalan kadınlar, yaşadıkları sorunları anlatarak, güvenceli bir çalışma istedi. Çoğu lise, üniversite öğrencisi ya da mezunu olan kadınlar, sabah 6:00’dan akşam 18:00’e kadar 90 TL’ye çalıştıklarını söyledi.

Tarlada çalışan bir kadın yaşadıkları sorunları şu sözlerle anlattı: “40 yıldır bu işi yapıyorum. Aldığımız para elbette yetmiyor. Günlük 100 TL alıyoruz. Elektrik ve su faturamızı ödeyemiyoruz.”

“Sesinizin ulaşmadığı yerlerde sorunlarınızı anlatacağız”

Milletvekili  Ebru Günay da, kadınlarla her zaman dayanışma içinde olacaklarını söyledi Günay, “Hem çalışma koşullarınızdan hem de kadın olmanızdan kaynaklı sıkıntılar yaşıyorsunuz. Bizler de bu sorunları birlikte mücadele ederek ya da dayanışarak çözeceğiz. Sesinizin ulaşmadığı yerlerde bu sorunlarınızı anlatacağız.” dedi.