HDP’li Gergerlioğlu: Hak unutuldu, adalet unutuldu, eşitlik unutuldu

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bin 400 yıl geçti aradan ve hakikat unutuldu. Hak unutuldu, adalet unutuldu, eşitlik unutuldu, insaf unutuldu, vicdan unutuldu.” dedi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İslam Masası tarafından Mardin’de bir otelde “İslam’da Hak ve Adalet” konulu panel düzenlendi. İslam Masası üyesi Jiyan Akan’ın moderatörlüğündeki panele HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, […]

HDP’li Gergerlioğlu: Hak unutuldu, adalet unutuldu, eşitlik unutuldu
HDP’li Gergerlioğlu: Hak unutuldu, adalet unutuldu, eşitlik unutuldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma22 Mayıs 2022 14:44

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bin 400 yıl geçti aradan ve hakikat unutuldu. Hak unutuldu, adalet unutuldu, eşitlik unutuldu, insaf unutuldu, vicdan unutuldu.” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İslam Masası tarafından Mardin’de bir otelde “İslam’da Hak ve Adalet” konulu panel düzenlendi. İslam Masası üyesi Jiyan Akan’ın moderatörlüğündeki panele HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, konuşmacı olarak katıldı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu da, dinin amacının şekli ibadetler olmadığını, hakkı ve adaleti tesis etmek olduğunu söyledi. Gergerlioğlu, “Bin 400 yıl geçti aradan ve hakikati unutuldu. Hak unutuldu, adalet unutuldu, eşitlik unutuldu, insaf unutuldu, vicdan unutuldu.” dedi.

Gergerlioğlu, bugün A’dan Z’ye bir sürü hukuksuzluk olduğunu belirtti.