HDP’de Buldan ve Sancar yeniden eş genel başkan seçildi

HDP 5. Olağan Büyük Kongresi’nde mevcut Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar yeniden seçildi. Kongreye yoğun katılım gösteren HDP’lilerin kongreyi yakından takip edebilmesi için salonun önüne ekranlar yerleştirildi. Kongrenin divan başkanı olarak seçilen HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ve HDP’li siyasetçilerin […]

HDP’de Buldan ve Sancar yeniden eş genel başkan seçildi
HDP’de Buldan ve Sancar yeniden eş genel başkan seçildi
Selman Güneş
  • 3 Temmuz 2022 21:30

HDP 5. Olağan Büyük Kongresi’nde mevcut Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar yeniden seçildi.

Kongreye yoğun katılım gösteren HDP’lilerin kongreyi yakından takip edebilmesi için salonun önüne ekranlar yerleştirildi.

Kongrenin divan başkanı olarak seçilen HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ve HDP’li siyasetçilerin isimlerini okudu. Salondaki HDP’liler, bu isimleri tek tek alkışladı.

Kongreye, Ahmet Türk, Sırrı Süreyya Önder, Sırrı Sakık, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş da katıldı.

CHP, SOL Parti, Türkiye İşçi Partisi, TKP, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ile çeşitli sendika ve meslek örgütlerinin temsilcileri de kongrede yer aldı.