HDP Kızıltepe ilçe kongresi gerçekleştirildi

HDP Kızıltepe ilçe örgütü 4. Olağan Kongresinde yeni ilçe eş başkanları ve ilçe yönetimi belirlendi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kızıltepe İlçe Örgütü 4. Olağan Kongresinde yeni yönetimini belirledi. HDP Mardin Milletvekili ve Parti sözcüsü Ebru Günay’ın da katıldığı kongrede tek liste ile yapılan seçimde Eşbaşkanlık görevine Mehmet Fatih Öztürk ile Aysel Ayav seçildi. Kızıltepe İlçede […]

HDP Kızıltepe ilçe kongresi gerçekleştirildi
HDP Kızıltepe ilçe kongresi gerçekleştirildi
Selman Güneş
  • 8 Ocak 2022 22:37

HDP Kızıltepe ilçe örgütü 4. Olağan Kongresinde yeni ilçe eş başkanları ve ilçe yönetimi belirlendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kızıltepe İlçe Örgütü 4. Olağan Kongresinde yeni yönetimini belirledi. HDP Mardin Milletvekili ve Parti sözcüsü Ebru Günay’ın da katıldığı kongrede tek liste ile yapılan seçimde Eşbaşkanlık görevine Mehmet Fatih Öztürk ile Aysel Ayav seçildi.

Kızıltepe İlçede bir düğün salonunda gerçekleştirilen HDP Kızıltepe İlçe Örgütü 4’üncü Olağan Kongresine HDP Mardin Milletvekili ve Parti sözcüsü Ebru Günay, HDP-DBP il-ilçe eş başkanları ile teşkilatları, bazı STK temsilcileri, partililer ve davetliler katıldı.

Divan seçiminin ardından Mardin Milletvekili ve Parti sözcüsü Ebru Günay bir konuşma gerçekleştirdiği kongrede tek liste ile yapılan seçimde HDP’nin ilçe yönetimi belirlendi.

Eşbaşkanlık görevine Mehmet Fatih Öztürk ile Aysel Ayav seçildiği kongrede yönetimin asil üyeleri Mehmet Fatih Öztürk, Aysel Ayav, Hasan Kartal, Songül Aslan, Çetin Elik, Cihan Buğurcu, Hüseyin Timur, Musa Aktaş, Abdülaziz Ertaş, Kamran Çelik, Rojname Elik ve Havas Güngör’den oluşurken yedek üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Süreyya Dündar, Eşref Karaalp, İrfan Bulut, Şeyhmus Ekin, Abbas Ölmez, Şemsettin Erol, Hakim Erdem ve Hamit Uçuk.