Hatip Çelik, mazbatasını alarak ilk mesajını verdi

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerini kazanarak başkan seçilen Hatip Çelik, İl Seçim Kurulu Müdürlüğünden Mazbatasını alarak resmen göreve başladı. Çelik, verdiği ilk açıklamasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Mardin’de Gaziantep ve Kayseri modelini uygulayacaklarını söyledi. 16 Ekim pazar günü yapılan seçim sonucu Mardin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Hatip Çelik başkanlık […]

Hatip Çelik, mazbatasını alarak ilk mesajını verdi
Hatip Çelik, mazbatasını alarak ilk mesajını verdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma26 Ekim 2022 13:42

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerini kazanarak başkan seçilen Hatip Çelik, İl Seçim Kurulu Müdürlüğünden Mazbatasını alarak resmen göreve başladı.

Çelik, verdiği ilk açıklamasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Mardin’de Gaziantep ve Kayseri modelini uygulayacaklarını söyledi. 16 Ekim pazar günü yapılan seçim sonucu Mardin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Hatip Çelik başkanlık mazbatasını Mardin İl Seçim Kurulu Müdürü Mehmet Doğan’ın elinden aldı.

İl Seçim Müdürlüğünde mazbatasını aldıktan sonra işadamları Sabahattin Evrensel ve Mehmet Dursun başta olmak üzere yönetiminde yer alan ekibi ile birlikte bir açıklama yapan Hatip Çelik, kaybedecek zamanları olmadığını belirterek iş dünyasının ve esnafın sorunlarına yönelik yeni projelerle harekete geçeceklerini bildirdi.

MTSO’nun bundan sonra Mardin’e vizyon kazandıracak bir anlayışla yönetileceğini dile getiren Çelik, açıklamasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Mardin’de Gaziantep ve Kayseri modelini uygulayacaklarını söyledi.

Mardin iş dünyasına mazbatayı alır almaz hizmet etmeye yarın değil hemen bugün başlayacaklarını söyleyen Çelik, “Bizleri bu onurlu göreve layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ederim. Bizler beraber hizmet yolumuza bir ekip çalışması olarak başladık ve bu ekiple de sonuna kadar devam etme kararlılığındayız. Tevdii edilen bu görevin kolay olmadığını, işten aileden ve günlük hayattan fedakarlık gerektirdiğini biliyoruz. Bu görevin bizlere yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımla birlikte, Mardin Ticaret ve Sanayi Odasının değerleri ve amaçları doğrultusunda görevimizi laikiyle yerine getirmeye çalışacağız. Başarılı olabilmemiz, bizim gayretimiz kadar sizin destekleriniz katkılarınız o derce gerekli ve önemlidir. Bizlerden desteklerinizi esirgemeyeceğinizi umut ediyorum.”

Açıklamasında bir ekip olaraK çalışacakları mesajını veren Çelik şunları söyledi:

“Yönetim Kurulu olarak çalışma planımıza ışık tutacak meseleler ve bunlarla ilgili tespitlerimizi sizlerle zaman zaman paylaşacağız. Bundan sonra Mardin Ticaret ve sanayii Odasının üyelerinin hepsi bir gün önce olduğu gibi yine bizim üyelerimizdir. Onlara hizmet etmek ne olursa olsun bizim birinci görevimiz, bu bilinçle göreve devam edeceğiz ve onlarla ilgili ya da başka kimse ile ilgili herhangi bir ayrımımız bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak. Mardin Ticaret ve Sanayi Odasının öncülük görevinin iş dünyamızın önlerindeki engellerin ve sorunların çözümü olduğu kanısındayız. Ümit ediyoruz ki, çabalarımız sonucu iş dünyamız daha geniş ve kapsamlı bir güce kavuşacak ve bu sayede, Mardin’in temel sorunlarının çözümü için gerekli toplumsal mutabakata daha etkili katkıda bulunabileceğiz.”

Mazbatasını aldıktan sonra Hatip Çelik’i ilk tebrik eden ise abisi Süleyman Çelik oldu. Süleyman Çelik, Hatip Çelik ve Yönetim Kurulu üyelerini kutlayarak, yeni görevlerinde başarılar diledi.

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminde yer alan işadamı Sabahattin Evrensel de Hatip Çelik’i tebrik ederek “Yeni görevimizin hepimize odamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte yanımızda olan, desteğini bizden esirgemeyen değerli üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.