Hafta sonları saat 10.00- 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması

Hafta sonları saat 10.00- 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı 3,5 saat sürdü. Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alınan yeni önlemlere ilişkin konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde, “Yürütülen aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanıyor ancak tehdit devam ediyor. Sonbahar ile birlikte ağır bir tablo ile […]

Hafta sonları saat 10.00- 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması
Hafta sonları saat 10.00- 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması
Selman Güneş
  • Yayınlanma17 Kasım 2020 20:05
  • Güncelleme17 Kasım 2020 20:53

Hafta sonları saat 10.00- 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı 3,5 saat sürdü. Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alınan yeni önlemlere ilişkin konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde, “Yürütülen aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanıyor ancak tehdit devam ediyor. Sonbahar ile birlikte ağır bir tablo ile karşı karşıyayız.

İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerimizdeki hasta ve ölüm oranları bize daha çok dikkatli olmamızı söylüyor. Salgınla mücadeleyi ekonomimizi ayakta tutarak başarmak zorundayız.

Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir.

Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Restoranlar sadece paket servis yapacak.  Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.”