Görevden uzaklaştırılan Elik Yılmaz’ın tutukluluk haline devam kararı verildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yerlerine kayyım atandıktan sonra görevden uzaklaştırılan ve ardından tutuklanan Mardin’in Kızıltepe Belediyesi  Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile Savur Belediye Başkanı  Gülistan Öncü’nün yargılandığı davanın 3’üncü duruşması görüldü. Mahkeme  tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme bir sonraki duruşmayı 1 Nisan’a erteledi. Nilüfer Elik Yılmaz ile Gülistan Öncü’nün yargılandığı davanın 3’üncü duruşması Mardin 2’nci […]

Görevden uzaklaştırılan Elik Yılmaz’ın tutukluluk haline devam kararı verildi
Görevden uzaklaştırılan Elik Yılmaz’ın tutukluluk haline devam kararı verildi
Selman Güneş
  • Yayınlanma14 Ocak 2021 18:21

İçişleri Bakanlığı tarafından yerlerine kayyım atandıktan sonra görevden uzaklaştırılan ve ardından tutuklanan Mardin’in Kızıltepe Belediyesi  Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile Savur Belediye Başkanı  Gülistan Öncü’nün yargılandığı davanın 3’üncü duruşması görüldü. Mahkeme  tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme bir sonraki duruşmayı 1 Nisan’a erteledi.

Nilüfer Elik Yılmaz ile Gülistan Öncü’nün yargılandığı davanın 3’üncü duruşması Mardin 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  Duruşmayı  Tarsus T Tipi Kadın Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katılan Elik ve Öncü’nün  avukatları da hazır bulundu. Kimlik tespitinin ardından geçilen duruşmada ilk olarak savcılık mütalaasını verdi.

Mahkem heyeti  tutuklu bulunan Elik Yılma ve Öncü’ün tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Mahkeme bir sonraki duruşmayı 1 Nisan’a erteledi.

Elik, savunmasında dosyanın hukuk ile alakasının olmadığını tamamen siyasi nedenlerle cezaevinde tutulduğunu söyledi. Halkın kendisine yüzde 70 oranında oy verdiğini ve kendisinin halkın seçtiği kişi olduğunu kaydeden Elik, kendisinin tek amacının hizmet olduğunu belirtti.  Elik, cezaevinden çıkıp, halka hizmet etmeyi sürdüreceklerini vurgulayarak tahliyesini talep etti.