Gizemli kahramanlar bu sefer Kızıltepe’de fırıncının veresiye defterindeki borcu kapattı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yurt dışında yaşayan gizemli hayırseverler bir fırına ait olan veresiye defterinde biriken borcun tamamını ödeyerek bir çok ailenin borcunu kapattı. Kızıltepe ilçesi Yeni Mahalle Kazım Karabekir Caddesi’nde 20 yıldır fırın dükkanı işleten Sesiz kardeşleri aslen Mardinli olan ancak yaşadığı ülke ve kendi isimlerinin duyurulmasını istemeyen bir hayır sever grup, telefonla arayarak veresiye […]

Gizemli kahramanlar bu sefer  Kızıltepe’de fırıncının veresiye defterindeki borcu kapattı
Gizemli kahramanlar bu sefer  Kızıltepe’de fırıncının veresiye defterindeki borcu kapattı
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Kasım 2020 09:43
  • Güncelleme28 Kasım 2020 11:47

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yurt dışında yaşayan gizemli hayırseverler bir fırına ait olan veresiye defterinde biriken borcun tamamını ödeyerek bir çok ailenin borcunu kapattı.

Kızıltepe ilçesi Yeni Mahalle Kazım Karabekir Caddesi’nde 20 yıldır fırın dükkanı işleten Sesiz kardeşleri aslen Mardinli olan ancak yaşadığı ülke ve kendi isimlerinin duyurulmasını istemeyen bir hayır sever grup, telefonla arayarak veresiye defterindeki borçlarını ödemek istediklerini istedi.10 bin lirayı Ramazan Sesiz’e gönderen gizemli kahramanlar defterdeki bütün borçları sildi.

Fırıncı Ramazan Sesiz de işyerinin camekânına “Sümbül Ekmek Fırının değerli müşterileri veresiye borçlarımızın tamamını bir grup hayırsever tarafından 24.11.2020 tarihinde ödenmiştir. Hayırseverlere teşekkür ederiz, Allah kabul etsin.” pankartını astı.

Gizemli hayırseverlere teşekkür

Borç defterlerinin  kapatan hayır severlere teşekkür eden Ramazan Sesiz, “Borç defterimiz baya kabarmıştı. Bazı hayırseverler ‘bu defteri kapatacaklarını’ söyledi. Bizde defterde biriken borcu hesapladık ve kendilerine gönderdik. Allah onlardan razı olsun onlarda borcun hepsini kapattılar.”