Genç avukat Baran Açan da tır katliamının kurbanı oldu

Mardin’in Derik ilçesinde iki gübre yüklü tırın karıştığı kazada 20 kişi hayatını kaybederken bunlardan biri de genç avukat Baran Açan olduğu öğrenildi. Mardin, dün yaşanan trafik kazalarıyla yasa boğuldu. Derik dün saat 17.00 sıralarında freni boşalan gübre yüklü tır, 2 araca çarparak devrildi. İhbar üzerine olay yerine sağlık, itfaiye, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. […]

Genç avukat Baran Açan da tır katliamının kurbanı oldu
Genç avukat Baran Açan da tır katliamının kurbanı oldu
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Ağustos 2022 13:51

Mardin’in Derik ilçesinde iki gübre yüklü tırın karıştığı kazada 20 kişi hayatını kaybederken bunlardan biri de genç avukat Baran Açan olduğu öğrenildi.

Mardin, dün yaşanan trafik kazalarıyla yasa boğuldu. Derik dün saat 17.00 sıralarında freni boşalan gübre yüklü tır, 2 araca çarparak devrildi. İhbar üzerine olay yerine sağlık, itfaiye, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar olay yerine toplandı. Ekiplerin çalışmasının sürdüğü sırada gübre yüklü bir başka tır, hızla kalabalığın arasına daldı. Can pazarının yaşandığı kazada 1’i polis çocukların bulunduğu 20 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi ise yaralandı.

Ölenlerin arasında Mardin Barosu avukatlarından Baran Açan olduğu belirtildi. Mardin Barosu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Derik ilçemizdeki kazada genç meslektaşımız Baran Açan’ı kaybettik. Çok çok üzgünüz. Derik ve Gaziantep’te yaşamını yitiren vatandaşlarımız için çok çok üzgünüz” denildi.