Feshedilen MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp tutuklandı

MHP’nin dün (16 Haziran) Diyarbakır İl Başkanlığı’nı feshetmesinin ardından gözaltına alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp, “nitelikli cinsel istimarı” suçlamasıyla tutuklandı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Diyarbakır il teşkilatının görülen lüzum üzerine feshedildiğini, il başkanlığının da kapatıldığını açıklamıştı. Açıklamadan 12 saat sonra MHP […]

Feshedilen MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp tutuklandı
Feshedilen MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp tutuklandı
Selman Güneş
  • 17 Haziran 2022 22:01

MHP’nin dün (16 Haziran) Diyarbakır İl Başkanlığı’nı feshetmesinin ardından gözaltına alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp, “nitelikli cinsel istimarı” suçlamasıyla tutuklandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Diyarbakır il teşkilatının görülen lüzum üzerine feshedildiğini, il başkanlığının da kapatıldığını açıklamıştı. Açıklamadan 12 saat sonra MHP Diyarbakır İl Başkanlığı görevini yürüten ve dün görevden alınan Cihan Kayaalp polis ekiplerince gözaltına alındı.

“Nitelikli cinsel istismar”

Bugün öğlen saatlerinde emniyetteki işlemleri tamamlanan Kayaalp, soruşturmanın yürütüldüğü savcılığa getirildi. Savcılıkta ayrıntılı olarak savunması alınan Cihan Kayaalp daha sonra tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi. Burada yeniden sorgulanan Kayaalp, “Nitelikli cinsel istismar” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kayaalp hakkındaki soruşturma devam ederken mağdurun çocuk olması nedeniyle dosya hakkında gizlilik kararı alındı ve yayın yasağı getirildi.