Evlerinde beyaz eşyası olmayan abi kardeş hayırseverlerden destek bekliyor

Mardin Kızıltepe’de kız kardeşiyle birlikte yaşayan Necmettin Ekinci  iki yıldır iş bulamadığı için çalışamıyor. Evlerinde beyaz eşya olmayan ve odalarının tavanının çöktüğü kardeşler hayırseverlerden destek bekliyor. Kızıltepe İlçesi Zergan Mahallesinde yaşayan Necmettin Ekinci ve kız  kardeşi anneleri ve babaları vefat edince abileri de evlenince yalnız yaşamaya başladılar. Maddi imkansızlıklarla boğuşan Necmettin Ekinci iki yıldır ne […]

Evlerinde beyaz eşyası olmayan abi kardeş hayırseverlerden destek bekliyor
Evlerinde beyaz eşyası olmayan abi kardeş hayırseverlerden destek bekliyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Nisan 2021 11:43
  • Güncelleme25 Nisan 2021 12:35

Mardin Kızıltepe’de kız kardeşiyle birlikte yaşayan Necmettin Ekinci  iki yıldır iş bulamadığı için çalışamıyor. Evlerinde beyaz eşya olmayan ve odalarının tavanının çöktüğü kardeşler hayırseverlerden destek bekliyor.

https://youtu.be/6XjSC0fv5es

Kızıltepe İlçesi Zergan Mahallesinde yaşayan Necmettin Ekinci ve kız  kardeşi anneleri ve babaları vefat edince abileri de evlenince yalnız yaşamaya başladılar. Maddi imkansızlıklarla boğuşan Necmettin Ekinci iki yıldır ne kadar arasa iş bulamadı. Evlerinde beyaz eşya olmayan Ekinci kardeşlerin mutfak tavanları da çökmüş durumda.

Aileyi çektikleri videoyla gündeme getiren Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği hayırseverlere Ekinci kardeşlere sahip çıkması için seslendi. Dernek başkanı Sadettin Kandemir, “Ailenin durumu  gerçekten de içler acısı. Evde buzdolabı, Çamaşır makinesi, fırın yok.  İsterseniz sizlerin de görmesi için evi size gösterelim.  Burası evin mutfağı ve mutfakta herhangi bir beyaz eşya yok.  Küçük bir ocakları var sadece. Mutfağın durumu da içler acısı. Oturdukları odanın da tavanı çökmüş durumda. Böyle olması da  çok tehlikeli. Mecbur burada kalıyorlar, yapacak bir şeyleri yok. Hayırseverlere sesleniyoruz: Kızıltepe Yetim ve Öksüzler olarak sizden talepte bulunmuyoruz. Para gönderin demiyoruz. Gelin bu insanlara yardımcı olalım, birlikte sahip çıkalım. Gelin siz görün kendi elinizle hayrınızı yapın” dedi.