Evleri yanan aileye Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneğinden yardım eli

Mardin Kızıltepe’de Ümran Çağırdan eşi ve iki çocuğuyla birlikte oturdukları evleri geçtiğimiz hafta çıkan yangında eşyalarla birlikte adeta küle döndü. Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği üyeleri, aileyi ziyaret ederek bütün masrafları karşılayacakları sözünü verdi. Kızıltepe Sanayi Mahallesi 711 Sokakta kiralık evde yaşayan 4 kişilik Çağrıdan ailesinin evinde yangın çıktı. Çağrıdan ailesi alevlerin sardığı evden kaçarak […]

Evleri yanan aileye Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneğinden yardım eli
Evleri yanan aileye Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneğinden yardım eli
Selman Güneş
  • Yayınlanma14 Aralık 2021 08:52

Mardin Kızıltepe’de Ümran Çağırdan eşi ve iki çocuğuyla birlikte oturdukları evleri geçtiğimiz hafta çıkan yangında eşyalarla birlikte adeta küle döndü. Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği üyeleri, aileyi ziyaret ederek bütün masrafları karşılayacakları sözünü verdi.

Kızıltepe Sanayi Mahallesi 711 Sokakta kiralık evde yaşayan 4 kişilik Çağrıdan ailesinin evinde yangın çıktı. Çağrıdan ailesi alevlerin sardığı evden kaçarak canını kurtardı. İtfaiyenin gelmesiyle yangın söndürülse de evin içindeki eşyalar küle döndü ve ev de kullanılamaz hale geldi. Boya badana işinde çalışan 26 yaşındaki Ümran Çağırdan, geçici olarak babasının evine yerleştiğini söyledi. Eşinin 9 aylık hamile olduğunu da ifade eden baba Çağırdan, yetkililerden yardım istedi.


İlçede yaptıkları yardımlarla her kesimin sevgisinin kazanan Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği, ailenin yardım çağrısına kayıtsız kalmadı. Yanan evde hasar tespit çalışması yapan dernek üyeleri Çağrıdan ailesine evin beyaz eşyasından, tadilat ve onarım için yapılacak bütün harcamaları karşılama sözü verdi.

Kızıltepe Yerim ve Öksüzler Derneği Başkanı Sadettin Kandemir, “Dernek olarak Mardin’imizin Kızıltepe ilçesi Sanayi Mahallesi’nde gece saatlerinde evi yanmış. Ailesi içerdeyken yangın çıkmış. Çok şükür farkına varmışlar, itfaiye gelip söndürmüş. Ailenin herhangi bir can kaybı olmamış ama evin bütün eşyaları yanmış. Biz dernek olarak evin bütün beyaz eşyasını alacağız. Evin, badanasını elektrik sitemini hepsini yapacağız. Hayırseverlerden de bizlere destek olmalarını istiyoruz. Aile şuanda babalarının evinde kalıyor. Maddi durumları pek yok, ev kira zaten.” dedi.