Evinin damında beslediği papağanları bölge illerine satıp, paraya para demiyor

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde evinin damında papağan  satan genç,bölgeye papağan satışı yaparak paraya para demiyor. Poyraz Mahallesi’nde ikamet eden 19 yaşındaki Recep Denli’nin gittiği pet shop taki kuş reyonu  hoşuna gitti.Kendi evinin damına hayalindeki papağan ve çeşitli kuş üretimhanesi yapmaya karar veren Denli,çeşitli papağan ve kuş türlerini barındıran papağan üretimhanesi yaptırdı.Her gün bakımlarını yaptığı kuşları besleyen […]

Evinin damında beslediği papağanları bölge illerine satıp, paraya para demiyor
Evinin damında beslediği papağanları bölge illerine satıp, paraya para demiyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma13 Ocak 2021 16:53
  • Güncelleme13 Ocak 2021 21:28

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde evinin damında papağan  satan genç,bölgeye papağan satışı yaparak paraya para demiyor.

Poyraz Mahallesi’nde ikamet eden 19 yaşındaki Recep Denli’nin gittiği pet shop taki kuş reyonu  hoşuna gitti.Kendi evinin damına hayalindeki papağan ve çeşitli kuş üretimhanesi yapmaya karar veren Denli,çeşitli papağan ve kuş türlerini barındıran papağan üretimhanesi yaptırdı.Her gün bakımlarını yaptığı kuşları besleyen Denli,internet üzerinden bölge illerine, papağan ve diğer kuş türlerini  satarak iyi bir kazanç sağlıyor.

Özellikle de çocukları olmayan ailelerin ve pandemide evde kalan vatandaşlara satış yaptığını ifade eden Recep Denli,hayalinin üretimhanesindeki  kuş popülasyonu arttırmak olduğunu söyledi.

“Gittiğim pet shoptaki reyon hoşuma gitti”

Gittiği bir pethopta kuş reyonuyla karşılaşan ve hoşuna gittiğini ifade eden Recep Denli, üretimhane yapmaya karar verdiğini söyledi. Denli, ”Gittiğim bir pet shopta papağan reyonunu gördüm, hoşuma gitti. Benim de böyle bir reyonumun ve içerisinde çeşitli papağan ve kuşun bulunduğu bir üretimhanem olmasını istedim. Burada bulduğum huzuru hiçbir yerde bulamıyorum. Üretimhanemde  şu anda 25 çift yani 50 adet papağan ve kuş mevcut. Sultan Papağanı, muhabbet kuşu, Japones, Jumbo, Cennet Papağanı, Zebra İspinozu ve Jumbo Show gibi çeşitli papağan ve kuşumuz  var. Her gün buraya gelip, kuşların yemini ve sularını kontrol edip, yemi veya suyu eksik olan kafeslere su veya yem ekliyoruz. Öte yandan oda sıcaklığını ve nemi ayarlıyoruz, bakımı veya tedavi gerektiren hayvanlar varsa tedavilerini, ve bakımlarını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“İnternet üzerinden bölgedeki çevre illere satış yapıyorum”

İnternet üzerinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa, Siirt, Batman, Diyarbakır gibi çevre illere ve ilçelere internet üzerinde  satış yaptığını belirten Recep Denli, pandemi süresince kuşlara ilginin arttığını ifade etti. Denli, ”Genel olarak satışımızı internet  üzerinden Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır gibi çevre illere ve ilçelere yapıyoruz. Özellikle de pandemi sürecinde papağanlara yoğun ilgi arttı.Çocukları olmayan aileler de buraya gelip kuş veya papağan satın alıp götürdü.” diye konuştu.