Eş Başkanlar Tiyatrocuları Ağırladı

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Devrim Demir ve Ahmet Türk, Ahura Tiyatro Kooperatifi’ne üye olan tiyatrocuları ağırladı.

Eş Başkanlar Tiyatrocuları Ağırladı
Eş Başkanlar Tiyatrocuları Ağırladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma10 Mayıs 2024 17:02

Diyarbakır, Batman ve Mardin’de bulunan 9 tiyatro grubunun birleşmesiyle oluşturulan Ahura Tiyatro Kooperatifi, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Kooperatif üyelerini ağırlayan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Devrim Demir ve Ahmet Türk, nazik ve anlamlı ziyaretler için tiyatroculara teşekkür etti. Eş başkanlar, Ahura Tiyatro Kooperatifine başarı dileklerini ileterek, Kürt tiyatrosunun bir kooperatif çatısı altında bir araya gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Eş başkanlar, Mardin’in çok kültürlü yapısını kültür ve sanatla buluşturacaklarını da belirterek, kültür ve sanat çalışmalarına her zaman önem vereceklerini aktardı.

Ahura Tiyatro Kooperatifi üyeleri de, kurdukları kooperatif hakkında bilgi vererek, belediyelerin yapacakları tiyatro çalışmaları için her zaman destek sunacaklarını belirtti. Kooperatif üyeleri, eş başkanların kültür ve sanat konusunda gösterdikleri hassasiyet için de teşekkür etti.

Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen görüşmede eş başkanlar daha sonra tiyatrocuları uğurladı.