Engelli ve yaşlı vatandaşlara, ulaşım aracı hizmeti

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, engelli vatandaşlara ulaşım aracı hizmeti sunuyor. Sosyal belediyeciliğe önem veren ve bu doğrultuda projeler geliştirerek hayata geçiren Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal incelemeler neticesinde ihtiyaç sahibi engelli ve ihtiyaçlarını gideremeyecek düzeyde yaşlı vatandaşları yalnız bırakmıyor. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları […]

Engelli ve yaşlı vatandaşlara, ulaşım aracı hizmeti
Engelli ve yaşlı vatandaşlara, ulaşım aracı hizmeti
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Kasım 2020 11:02
  • Güncelleme19 Kasım 2020 11:08

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, engelli vatandaşlara ulaşım aracı hizmeti sunuyor.

Sosyal belediyeciliğe önem veren ve bu doğrultuda projeler geliştirerek hayata geçiren Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal incelemeler neticesinde ihtiyaç sahibi engelli ve ihtiyaçlarını gideremeyecek düzeyde yaşlı vatandaşları yalnız bırakmıyor.

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda Sosyal Hizmeteler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, engelli ve yaşlı vatandaşları, 3 engelli ve 7 yolcu kapasiteli olarak özel tasarlanan asansörlü servis aracıyla, kovid-19 kurallarına uygun şekilde evlerinden alarak belirtilen yere ulaşımlarını sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, konforlu bir seyahat hizmeti sunarak isteğe bağlı olarak ibadethane, ptt, hastane, banka ve park gibi mekan ve alanlara ulaştırıyor. Yardıma muhtaç engelli vatandaşlarımız Alo 153 hattını arayarak başvuruda bulunabilirler.