Elektrik şirketi Kızıltepe’nin meydanını köy yerine çevirdi

Elektrik Şirketi,  Mardin’in Kızıltepe İlçesinde elektrik hatlarını yer altına almak için Cumhuriyet Meydanını adeta köy yerine çevirdi. Kızıltepe Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanı’nda elektrik hatlarını yer altına almak için çalışma başlatan Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (DEDAŞ) kazı çalışmaları tepkiye neden oluyor. Ekiplerin çalışmalarda kazdıkları çukurları toprakla kapatması meydanda büyük bir görüntü kirliliğine sebep oluyor. Vatandaş  oluşan […]

Elektrik şirketi Kızıltepe’nin meydanını köy yerine çevirdi
Elektrik şirketi Kızıltepe’nin meydanını köy yerine çevirdi
Selman Güneş
  • Yayınlanma13 Ocak 2021 16:12
  • Güncelleme13 Ocak 2021 16:13

Elektrik Şirketi,  Mardin’in Kızıltepe İlçesinde elektrik hatlarını yer altına almak için Cumhuriyet Meydanını adeta köy yerine çevirdi.

Kızıltepe Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanı’nda elektrik hatlarını yer altına almak için çalışma başlatan Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (DEDAŞ) kazı çalışmaları tepkiye neden oluyor. Ekiplerin çalışmalarda kazdıkları çukurları toprakla kapatması meydanda büyük bir görüntü kirliliğine sebep oluyor. Vatandaş  oluşan tozdan dolayı çok zorluk çektiğini ifade ediyor.  Maliyeti düşürmek için insanın sağlığını hiçe sayıldığını belirten vatandaş, bu kötü görüntünün biran önce son bulmasını istiyor.