Reklam
Reklam
Reklam

DSP Mardin’de AK Parti adayı Abdullah Erin’i destekleyecek

Demokratik Sol Parti (DSP) Mardin İl Başkanı Uğur Alka, “Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde Sayın Abdullah Erin’in partimiz DSP tarafından desteklenmesinin karar altına alındığını bildirmek isterim.” dedi.

DSP Mardin’de AK Parti adayı Abdullah Erin’i destekleyecek
DSP Mardin’de AK Parti adayı Abdullah Erin’i destekleyecek
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Ocak 2024 22:14
  • Güncelleme18 Ocak 2024 22:20

DSP Mardin İl Başkanı  Alka, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere dair yaptığı açıklamada Mardin’in Artuklu, Midyat ve Yeşilli ilçelerinde güçlü adaylar çıkarmaya hazırlandıklarını söyledi.

Uğur Alka  “Bildiğiniz üzere 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler hem ülkemiz için hem de memleketimiz Mardin için çok önemli bir seçim süreci olacak. 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100’üncü yılında 81 ilde, 1000’e yakın ilçede 85 milyon insanımız için önemli olan bu seçimlerde birçok siyasi parti gibi Demokratik Sol Parti olarak bizler de varız. Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal’ın öncülüğünde yerel seçim sürecini yürüteceğiz.” açıklamasını yaptı.

“Belediyelerimizi yönetme iddiasındayız”

Alka sözlerini şöyle sürdürdü:  “DSP olarak bizler en iyi başkan adaylarının çıkmasının yanında en doğru yöntemlerle belediyelerimizi yönetme iddiasındayız. Belediyelerimizi yönetecek olan başkan ve meclis üyeleri ülkemize, Mardin’imize ve her bir vatandaşımıza yaşanabilir şehirler var etmek için ellerinden geleni yapacak isimler olmalıdır.”

“Artuklu, Midyat ve Yeşilli ilçelerinde güçlü adaylar çıkarmaya hazırlanıyoruz”

AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin’i destekleyeceklerini vurgulayan Alka, “Mardin gibi kadim bir şehir bu şehri en iyi yönetecek insanları hak ediyor. DSP Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesinde Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde Sayın Abdullah Erin’in partimiz DSP tarafından desteklenmesinin karar altına alındığını bildirmek isterim. Ancak ilçelerde ise tartışmalar sürüyor. Mardin’in ilçelerinde aday çıkarma durumumuz var. Özellikle Mardin’in Artuklu, Midyat ve Yeşilli ilçelerinde güçlü adaylar çıkarmaya hazırlanıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Önder Aksakal gerekli görüşmeleri yapıyor. Görüşmelerin sonucunda bizler de bu ilçelerde aday çıkarıp çıkarmayacağımız konusunda kararımızı vereceğiz. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Güçlü isimlerle seçimlere hazırlanıyoruz. Adaylarımızın isimlerini yapılacak görüşmelerin neticesine göre açıklayacağız.” şeklinde konuştu.