Doğu Perinçek elektrik sorunu için Kızıltepe’ye geliyor

Vatan Partisi Mardin il Başkanı Zeynettin Bozan, genel başkanlarının elektrik sorunu nedeniyle 3 Eylül Cuma günü Kızıltepe’ye geleceğini duyurdu. Yazılı basın açıklaması yapan Vatan Partisi Mardin il Başkanı Zeynettin Bozan, çiftçilerin ve köylülerin “DEDAŞ’a teslim edildiğini ileri sürdü. “Bölgemizde Dedaş’ın uyguladığı borç terörü vardır.” diyen İl Başkanı Bozan, “Borcu olanın da olmayanın da elektriği keyfi […]

Doğu Perinçek elektrik sorunu için Kızıltepe’ye geliyor
Doğu Perinçek elektrik sorunu için Kızıltepe’ye geliyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma31 Ağustos 2021 12:03

Vatan Partisi Mardin il Başkanı Zeynettin Bozan, genel başkanlarının elektrik sorunu nedeniyle 3 Eylül Cuma günü Kızıltepe’ye geleceğini duyurdu.

Yazılı basın açıklaması yapan Vatan Partisi Mardin il Başkanı Zeynettin Bozan, çiftçilerin ve köylülerin “DEDAŞ’a teslim edildiğini ileri sürdü.

“Bölgemizde Dedaş’ın uyguladığı borç terörü vardır.” diyen İl Başkanı Bozan, “Borcu olanın da olmayanın da elektriği keyfi şekilde kesilmektedir. Faturalarda da keyfi uygulamalar yaşanmaktadır” diye konuştu.

Bozan, “Gübre, mazot, tarım ilacı ve tohuma gelen zamlar yetmezmiş gibi elektrik kesintileri ve elektrik ücretleriyle üreticilerimiz, üretemez hale getirildi. Bunun yanında DEDAŞ, çiftçimizin borçlarına mahsuben ziraat bankasında yatan hibelerine el koyuyor. Vatan Partisi olarak bunu kabul etmiyoruz. Üreticimiz de köylümüz de Mardin de sahipsiz değildir. Elektrik dağıtım kurumu derhal kamulaştırılmalıdır ve DEDAŞ son verilmelidir. Genel Başkanımız Doğu Perinçek, elektrik sorununun çözümü ve üretimin önündeki diğer engelleri kaldırmak üzere 3 Eylül Cuma günü saat: 15.00’te Kızıltepe’ye geliyor.” ifadelerini kullandı.