“Diyarbakır’dan Mardin Havalimanına gelecek yolcular toplu taşıma araçlarına ek bir ücret ödemeyecek”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’dan Mardin Havalimanına gelecek yolcular toplu taşıma araçlarına ek bir ücret ödemeyeceğini açıkladı. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, havalimanının 1 ay boyunca uçuşlara kapalı olacağı süreçte uçuşların Mardin ve Batman havalimanlarına yönlendirildiğini hatırlatarak, bu kentlerde toplu taşıma ücreti olan 25 liranın dışında ücret ödenmeyeceğini bildirdi. Mardin, Diyarbakır, Batman valilikleri ve belediyelerce, uçuş için […]

“Diyarbakır’dan Mardin Havalimanına gelecek yolcular toplu taşıma araçlarına ek bir ücret ödemeyecek”
“Diyarbakır’dan Mardin Havalimanına gelecek yolcular toplu taşıma araçlarına ek bir ücret ödemeyecek”
Selman Güneş
  • Yayınlanma23 Mayıs 2021 21:44

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’dan Mardin Havalimanına gelecek yolcular toplu taşıma araçlarına ek bir ücret ödemeyeceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, havalimanının 1 ay boyunca uçuşlara kapalı olacağı süreçte uçuşların Mardin ve Batman havalimanlarına yönlendirildiğini hatırlatarak, bu kentlerde toplu taşıma ücreti olan 25 liranın dışında ücret ödenmeyeceğini bildirdi.

Mardin, Diyarbakır, Batman valilikleri ve belediyelerce, uçuş için Diyarbakır’dan Batman ve Mardin’e gidecek olan ve diğer illerden Diyarbakır’a gelmek üzere Batman ve Mardin’e iniş yapan yolcular için ulaşım imkanı sağlanması için çalışma yapıldığı kaydedildiği açıklamada, “Ortak çalışma sonucunda Diyarbakır-Batman ve Diyarbakır-Mardin arasında faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının Mardin ve Batman havalimanlarına da servis yapmaları yönünde karar alındı. Vatandaşlarımız Batman ve Mardin toplu taşıma ücreti olan 25 lira dışında, bu illerde havalimanı toplu taşıma hizmeti için ilave bir ücret ödemeyecektir. Diyarbakır’dan uçuş için Mardin ve Batman havalimanlarına gidecek olan yolcularımız, Diyarbakır Otogarı’ndan kalkan Batman ve Mardin taşıma kooperatiflerini 25 lira karşılığında kullanabilecek. Aynı şekilde Batman ve Mardin Havalimanı’na inecek Diyarbakır yolcuları da aynı illerin havalimanından bu toplu taşıma araçlarından faydalanabileceklerdir. Mardin Havalimanına ulaşmak için toplu taşıma konusunda sıkıntı yaşayan yolcularımız Mardin Birlik Kooperatifine (0412) 226 37 37, (0533) 224 52 75, (0541) 467 46 19 telefon numaralarından ulaşabilirler.” denildi.