Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır tek yürek: Bursaspor kapatılsın!

Türkiye futbol tarihine kara bir leke olarak giren dünkü Bursaspor-Diyarbekirspor maçında yaşananlara tepkiler çığ gibi büyüyor.

Diyarbakır tek yürek: Bursaspor kapatılsın!
Diyarbakır tek yürek: Bursaspor kapatılsın!
Haber Merkezi
  • Yayınlanma22 Aralık 2023 22:38

Türkiye futbol tarihine kara bir leke olarak giren dünkü Bursaspor-Diyarbekirspor maçında yaşananlara tepkiler çığ gibi büyüyor.

Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı, Türkiye Futbol Federasyonu’nu etiketleyerek, “Bursaspor kapatılsın” çağrısı yaparken, gazetemize konuşan Diyarbakır’daki Sivil Toplum Kurulu başkanları, TFF’ye ve siyasilere çağrı yaptı.

DESOB BAŞKANI: ANKARAGÜCÜ HASSASİYETİ GÖSTERİLMEDİ

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, Ankaragücü maçında hakeme atılan yumrukta gösterilen aynı hassasiyeti Diyarbekirspor’a yapılan saldırıda göremediklerini söyledi. Siyasilere ve özellikle de TFF’ye çağrı yapan Ebedinoğlu, Bursaspor en ağır yaptırımın uygulanmasını istedi. Ebedinoğlu, “Siyasilerin, TFF’nin ve futbol camiasının Ankaragücü maçında gösterdikleri politik duruşu Diyarbekirspor’a yapılan saldırıda göremedik. Bu sessizlik toplumsal kutuplaşmayı körükleyen ince bir detaydır” diyen

Ebedinoğlu, sessiz kalınması durumunda bu kutuplaşmanın derinleşebileceği kaygısını taşıdığını kaydederek, “Söylediklerim asla tahrik veya tehdit gibi algılanmasın. En ağır yaptırım uygulanmazsa yarın Bursaspor Diyarbakır’a geldiğinde buradaki toplumu zapt edemezsiniz” diye konuştu.

DTB BAŞKANI: BURSASPOR KAPATILSIN

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil de Bursaspor’a en ağır yaptırımın uygulanmasını, şiddet eylemini gerçekleştirenlerin tespit edilerek futboldan men edilmesini istedi. Bursa’da Diyarbakır takımlarına yönelik geçmiş saldırıları hatırlatan Yeşil, bu konuda etkin tedbir alınıp alınmadığının da araştırılmasını talep ederek, “TFF en ağır yaptırımı uygulasın, Bursaspor kapatılsın, futboldan men edilsin” diye konuştu.

OSB BAŞKANI’NDAN TFF’YE ÇAĞRI

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Fidan da yaptığı açıklamada, “Bursaspor-Diyarbekirspor müsabakasında yaşanan olayları kınıyor, Diyarbekirsporlu futbolculara saldıranlar hakkında idari ve adli soruşturma açılmasını talep ediyoruz. TFF yetkililerini saldırganların bulunup hak ettiği cezayı vermesi için göreve davet ediyoruz” dedi.

DTSO BAŞKANI: GEÇEN YIL CEZASIZ KALMASAYDI…

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya da “Bursaspor Diyarbekirspor müsabakasında geçen yıl benzerini yaşadığımız olayların cezasız bırakılmasından kaynaklandığı aşikardır. Yaşanan olayları kınıyor yetkililerden saldırganlar hakkında idari ve adli soruşturma açılmasını talep ediyoruz” dedi.

Kaynak: Ekoabori