Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kaza bu, sabredeceğiz ama tedbirlerimizi alacağız

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Derik’teki kazaya ilişkin “aziz kardeşlerim ne yapalım? Olmasaydı bu tür kazalar, ölümler, ani ölümler, ama kaza bu. Ne yapacağız? Sabredeceğiz, ama tedbirlerimizi alacağız.” dedi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin’in Derik ilçesi Üçyol mevkiinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 20 vatandaş için düzenlenen Mevlid ve […]

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kaza bu, sabredeceğiz ama tedbirlerimizi alacağız
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kaza bu, sabredeceğiz ama tedbirlerimizi alacağız
Selman Güneş
  • 27 Ağustos 2022 17:07
  • 27 Ağustos 2022 17:10

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Derik’teki kazaya ilişkin “aziz kardeşlerim ne yapalım? Olmasaydı bu tür kazalar, ölümler, ani ölümler, ama kaza bu. Ne yapacağız? Sabredeceğiz, ama tedbirlerimizi alacağız.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin’in Derik ilçesi Üçyol mevkiinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 20 vatandaş için düzenlenen Mevlid ve dua programına katıldı.

Burada konuşma yapan Erbaş, vatandaşlara sabırlı olmayı tavsiye etti. Erbaş, “Ahireti hatırlayarak yaşanılması tavsiyesinde bulunan Erbaş, “Kuran-ı Kerim göre yaşamak var. Kuran-ı Kerim ne diyorsa onu yerine getirmek var. Ve sabrı tavsiye var. Hacca gidenlerin ortak kullandığı dil sabırdır. Onun için değerli aziz kardeşlerim ne yapalım? Olmasaydı bu tür kazalar, ölümler, ani ölümler, ama kaza bu. Ne yapacağız? Sabredeceğiz, ama tedbirlerimizi alacağız. Rabbim onun yolunu da gösteriyor. ‘Üzerine düşeni yaptıktan sonra biz inşallah üzerimize düşeni yapmaya gayret edelim. Geçen hafta cumartesi günü yaşadığımız elim kaza için sadece demiyorum hayatımızın her alanında üzerimize düşün vazifeyi yapmamız lazım. Sadece yaşadığımız bu elim kazaya göre demiyorum. Her zaman, hayatımızın her anında üzerimize düşen vazifeyi yapmamız, tedbirli olmamız lazım.” diye konuştu.