Didem Arslan’dan Kürtçe konuşan kadına tepki

Show TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunumuyla ekrana gelen Asla Vazgeçme isimli programa telefonla bağlanan Türkan Taşçı isimli kadın stüdyodaki yeğenleri ile Kürtçe konuşmak istedi. Yeğenlerine hakarette bulunan Taşçı, konuşmaya başladığı sırada sesi yayından alındı. Didem Arslan Yılmaz, Taşçı’nın konuşmasını kesti. Arslan, “Hayır hayır Türkan hanım, bizim de anlamamız lazım. Türkan hanımı hattan alalım. Kızlara hakaret […]

Didem Arslan’dan Kürtçe konuşan kadına tepki
Didem Arslan’dan Kürtçe konuşan kadına tepki
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Ağustos 2021 09:38

Show TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunumuyla ekrana gelen Asla Vazgeçme isimli programa telefonla bağlanan Türkan Taşçı isimli kadın stüdyodaki yeğenleri ile Kürtçe konuşmak istedi. Yeğenlerine hakarette bulunan Taşçı, konuşmaya başladığı sırada sesi yayından alındı.

Didem Arslan Yılmaz, Taşçı’nın konuşmasını kesti. Arslan, “Hayır hayır Türkan hanım, bizim de anlamamız lazım. Türkan hanımı hattan alalım. Kızlara hakaret edemez böyle de konuşamaz, biraz da anlarım ben Kürtçeden kesinlikle olmaz. Halayla konuşun doğru düzgün Türkçe konuşsa anlayacağız. Burası Türkiye Cumhuriyeti yani. O dili bilmiyoruz, bilsek anlayacağız da konuşacağız da. Bilmiyorum” dedi.

Arslan’ın o sözleri sosyal medyada gündem oldu. Arslan’a tepkiler çığ gibi büyüdü.

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, “Milim ilerleme yok. Bu kadar cahillik ve düşmanlık ancak eğitimle olur. “Kesinlikle olmaz!” diyor hazret. Kafatasçı kişiliğinin gereğini yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor. Anlatmaya, izaha mecalim yok.
Kendi Kürt ismi Kürtçe ama faşizmin dili ırkı yok. Xwedê aqil bidê.” dedi.