Dicle Elektrik: Geri adım atılmayacak

Mardin’in Kızıltepe ile Derik ilçelerinde çıkan elektrik kesintisileri gerginliğine ilişkin açıklama yapan Dicle Elektrik, geri adım atmayacaklarını belirtti. Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamaya göre, ilk gerginlik 8 Temmuz Perşembe günü Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşandı. İkinci gerginlik ise Derik ilçesinde yaşandı. Olayların ardından bir açıklama yapan Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, yapılan kesintilerin yıllardır biriken ve Mardin’de toplamı […]

Dicle Elektrik: Geri adım atılmayacak
Dicle Elektrik: Geri adım atılmayacak
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Temmuz 2021 17:24

Mardin’in Kızıltepe ile Derik ilçelerinde çıkan elektrik kesintisileri gerginliğine ilişkin açıklama yapan Dicle Elektrik, geri adım atmayacaklarını belirtti.

Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamaya göre, ilk gerginlik 8 Temmuz Perşembe günü Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşandı. İkinci gerginlik ise Derik ilçesinde yaşandı.

Olayların ardından bir açıklama yapan Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, yapılan kesintilerin yıllardır biriken ve Mardin’de toplamı 4,8 milyar lirayı geçen ödenmeyen faturalar sebebiyle olduğunu iddia etti.  

Açıklamanın devamında, “Uzun yıllardır biriken milyarlarca liralık elektrik borçlarını ödemeye yanaşmayan bazı kesimler, son dönemde çalışanlarımıza ve kolluk kuvvetlerine karşı mukavemetlerini şiddet boyutuna taşımış durumdadır. Bize ve kolluk kuvvetlerine gösterdikleri mesnetsiz şiddetin de ötesinde, aynı kesimler, sosyal medya üzerinden organize dezenformasyon kampanyalarıyla şirketimizi karalamaya ve kendilerini mağdur göstermeye çalışmaktadır. Tüm engelleme ve saldırılara rağmen, borcunu ödemeyen ve ahlaksız yöntemleri tercih eden bu kesimlere karşı geri adım atılmayacaktır. Şirketimiz bir taraftan kamu sorumluluğu ile borçlarını düzenli ödeyen abonelerine hizmet götürmeye devam ederken, öte taraftan bu kriminal girişimlere karşı hukuki ve adli tüm imkanlarını seferber etmeye devam edecektir.” denildi. (İLKHA)