DEVA Partisi’nden yoğun programlı Mardin çıkarması

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi genel merkez ekibi Mardin’e çıkartma yaparak, öncelikle 3 gün önce vefat eden DEVA partisi Mardin il kurucu üyesi ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yener Ensari’ninin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra sırasıyla Mardin Esnaf ve Sanatkarlar odası, Mardin Ticaret Odası, Mardin Tekstilciler derneği, Mardin (OSB) Organize Sanayi Bölgesi […]

DEVA Partisi’nden yoğun programlı Mardin çıkarması
DEVA Partisi’nden yoğun programlı Mardin çıkarması
Selman Güneş
  • Yayınlanma19 Haziran 2021 21:30

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi genel merkez ekibi Mardin’e çıkartma yaparak, öncelikle 3 gün önce vefat eden DEVA partisi Mardin il kurucu üyesi ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yener Ensari’ninin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Daha sonra sırasıyla Mardin Esnaf ve Sanatkarlar odası, Mardin Ticaret Odası, Mardin Tekstilciler derneği, Mardin (OSB) Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığını ziyaret edip sanayiciler ve üretricilerle bir araya geldiler.

DEVA Partisi İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Güneydoğu Bölge Koordinatörü Van Eski Milletvekili İkram Dinçer, Kurucular Kurulu Üyeleri İbrahim Dönertaş, Av.Yusuf Türkmen Mardin’e gelerek bir dizi etkinliklere katıldı.

Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan’ın yanı sıra, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe başkanlarının da bulunduğu programın ilki Mardin İl Başkanlığında teşkilat üyeleri ile bir toplantı yapıldı. Daha sonra yakın zamanda Vefat eden Mardin il kurucularından Yener Ensari’nin ailesine taziye ziyaretinde bulunuldu ve ardından sırası ile Esnaf Ve Sanatkarlar Odası, Mardin Ticaret Odası ziyareti gerçekleştirdiler. Ardından Mardin Artuklu 1.Cadde’de esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

Daha sonra Mardin Mardin organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nasır Duyan ile bir araya gelen heyet ardından Tekstilciler Derneği Başkanı Ahmet Azun ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

“Üretici kendi kaderine terk edilmiş”

Burada konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, “Mardin’de gördüğümüz kadarı ile çok büyük bir üretim potansiyeli var. Fakat üretici kendi kaderine terk edilmiş. Kendi imkanları ile ayakta durmaya çalışıyor. Oysa devletin görevi üreticiyi teşvik etmek ihracatın önünü açıp istihdam alanı yaratarak sanayi ve üreticinin önünü açmaktır.” dedi.

DEVA Partisi Bölge Koordinatörü Eski Milletvekili İkram Dinçer ise “Bu kadronun hazırladığı tüzük, program, güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş ve anayasa hazırlığı muhalefete olduğu gibi iktidara dahi yol gösteriyor. Nitekim bizim anayasa çalışmamızdan sonra iktidar partisi de 18 yıl sonra ‘biz de hazırlık yapıyoruz’ açıklamasını yaptı ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme kısaca değindi. “şeklinde konuştu

“İlimizin sorunlarına çözüm arama derdindeyiz”

Daha sonra söz alan DEVA Partisi İl Başkanı Mesut Aydoğan da “Biz DEVA Partisi olarak ilimizin, halkımızın tüm sorunlarına çözüm arama derdindeyiz. Sadece muhalefet olsun diye doğru bir şey varsa karşı çıkmıyor aksine destekliyoruz. Yanlışın da yanlış olduğunu söylüyor ve alternatif çözümü de sunmaktan imtina etmiyoruz. Hizmetlerden her vatandaşın adil ve eşit şekilde yararlanması rövanşist ve partizanca hareket edilmemeli.” açıklamasını yaptı.