DEVA Partisi’nden HDP’ye taziye ziyareti

DEVA Partisi İl Teşkilatı, HDP İzmir İl Binasına yapılan saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz için HDP Mardin İl Başkanlığına taziye ziyaretinde bulundu. Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mardin İl Başkanı Avukat Mesut Aydoğan ve İl Başkan yardımcılarının yanı sıra birçok yöneticiden oluşan heyet, HDP Mardin İl Örgütüne giderek taziye dileklerinde bulundu. BİRLİK İÇERİSİNDE OLMAK LAZIM […]

DEVA Partisi’nden HDP’ye taziye ziyareti
DEVA Partisi’nden HDP’ye taziye ziyareti
Selman Güneş
  • Yayınlanma26 Haziran 2021 13:00

DEVA Partisi İl Teşkilatı, HDP İzmir İl Binasına yapılan saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz için HDP Mardin İl Başkanlığına taziye ziyaretinde bulundu.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mardin İl Başkanı Avukat Mesut Aydoğan ve İl Başkan yardımcılarının yanı sıra birçok yöneticiden oluşan heyet, HDP Mardin İl Örgütüne giderek taziye dileklerinde bulundu.

BİRLİK İÇERİSİNDE OLMAK LAZIM

Saldırının demokrasiyi zedelediğini ifade eden Aydoğan,  sıkılan kurşun Türkiye Demokrasisine sıkıldığına vurgu yaptı.

Saldırının sadece HDP’ye değil tüm demokratik mücadele sürdürenlere gerçekleştirildiğini söyleyen Aydoğan, Ülkenin aydınlık yarınları için tüm muhalefet ve demokrasi savunucuları bu eylem karşısında ortak tepki koymasının gerektiğini belirtti.

Demokrasiye, insan haklarına sahip çıkmalıyız diyen Aydoğan, “Deniz Poyraz’a sıkılan kurşun Türkiye demokrasisine sıkılmış bir kurşundur. Sadece hdp ye değil tüm demokratik mücadele sürdürenlere sıkılmıştır. Ülkenin aydınlık yarınları için tüm muhalefet ve demokrasi savunucuları bu eylem karşısında ortak tepki koymalıdır. Demokrasiye insan haklarına sahip çıkıyoruz” açıklamasını yaptı.

 Saldırılar karşısında demokrasiden yana olacakları mesajı veren DEVA Partisi heyeti ardından il binasında ayrıldı.