‘Dev adam’ Sultan Kösen’den Hikmet ustaya ziyaret

2 metre 51 santimetre boyuyla “dünyanın en uzun boylu adamı” unvanını taşıyan Sultan Kösen Mardin’in ünlü kebap ustası Hikmet Ölçer’i ziyaret etti. Hikmet ustanın lezzetli kebabından tadan Kösen ardından Kızıltepe’den ayrıldı. Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan, 2 metre 51 santimetre boyu, 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve […]

‘Dev adam’ Sultan Kösen’den Hikmet ustaya ziyaret
‘Dev adam’ Sultan Kösen’den Hikmet ustaya ziyaret
Selman Güneş
  • Yayınlanma28 Eylül 2021 13:47
  • Güncelleme28 Eylül 2021 13:55


2 metre 51 santimetre boyuyla “dünyanın en uzun boylu adamı” unvanını taşıyan Sultan Kösen Mardin’in ünlü kebap ustası Hikmet Ölçer’i ziyaret etti. Hikmet ustanın lezzetli kebabından tadan Kösen ardından Kızıltepe’den ayrıldı.

Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan, 2 metre 51 santimetre boyu, 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve dünya rekorunu 12 yıldır sürdüren Kösen, özel işleri için Kızıltepe’ye geldi. Kösen, Mardin’in ünlü kebap ustası Hikmet ustayı da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Hikmet kebap salonunda kebap yiyen Kösen, “Hikmet ustanın yaptığı yemeğin lezzetini bölgemizde duymayan kalmamıştır. Ben de her fırsat bulduğumda Kızıltepe’ye gelip Hikmet ustayı ziyaret ediyorum. Lezzetli kebabından yemeden Kızıltepe’den ayrılmıyorum.” dedi.

Kösen ardından Kızıltepe’den ayrılarak Derik’e geçti.