Derik’teki yaralılar çevre ilçelere taşınıyor

Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen feci kazada ölü sayısı 16’ya yükselirken, 29 yaralıdan 8’inin durumu ağır olduğu öğrenildi. Yaralılar başta Kızıltepe olmak üzeri diğer ilçelere de götürülüyor. Mardin’in Derik ilçe merkezinde 3 aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Olay yerine polis ve itfaiye ile 112 Acil sağlık ekipleri sevk edildi. Bu sırada Mardin-Derik kara […]

Derik’teki yaralılar çevre ilçelere taşınıyor
Derik’teki yaralılar çevre ilçelere taşınıyor
Selman Güneş
  • Yayınlanma20 Ağustos 2022 21:32

Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen feci kazada ölü sayısı 16’ya yükselirken, 29 yaralıdan 8’inin durumu ağır olduğu öğrenildi. Yaralılar başta Kızıltepe olmak üzeri diğer ilçelere de götürülüyor.

Mardin’in Derik ilçe merkezinde 3 aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Olay yerine polis ve itfaiye ile 112 Acil sağlık ekipleri sevk edildi. Bu sırada Mardin-Derik kara yolundan hızla gelen bir tır kazaya müdahale edenlere çarptı. Kazada can pazarı yaşandı.

Olayda, edinilen son bilgilere göre aralarında çocuklarında olduğu 16 kişi hayatını kaybederken, 29 kişi yaralandı. Yaralılardan 8’inin durumu ağır olduğu öğrenildi. Bölgeye çok sayıda AFAD, itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri takviye olarak yönlendirildi. Yaralıların çevre ilçelere de ambulanslarla götürüldüğü öğrenildi.

Yaralılardan 7’sinin Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldığı, 7 kişiden 2’sinin hayatını kaybettiği öğrenildi.