Derik’teki kazada kaza yapan tırlar Cengiz Holding’e mi ait?

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay’ın “Mardin’deki kazada yer alan tırların Cengiz Holding’e ait olduğu” iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapan şirket, “Ürünlerin nakliyesi için müşterimiz tarafından organize edilen tırlardır” dedi Mardin’in Derik ilçesinde, kaza yapan araçlara müdahale edenlere tır çarpması sonucu, ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi de yaralandı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) […]

Derik’teki kazada kaza yapan tırlar Cengiz Holding’e mi ait?
Derik’teki kazada kaza yapan tırlar Cengiz Holding’e mi ait?
Selman Güneş
  • Yayınlanma21 Ağustos 2022 09:05

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay’ın “Mardin’deki kazada yer alan tırların Cengiz Holding’e ait olduğu” iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapan şirket, “Ürünlerin nakliyesi için müşterimiz tarafından organize edilen tırlardır” dedi

Mardin’in Derik ilçesinde, kaza yapan araçlara müdahale edenlere tır çarpması sonucu, ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi de yaralandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Ebru Günay ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu tırın Cengiz Holding’e ait olduğunu iddia etti.

Günay paylaşımında, “Derik’te ki kaza sonrası hastane önünde ailelerle bekliyoruz. İhmaller zincirine dair söylenecek çok şey var. Cengiz holdingin tırları olması da elbette tesadüf değil. Yaralılara acil şifalar yaşamını yitirenlerin ailelerine sabırlar” dedi.

Cengiz Holding ise sözkonusu iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Kazada yaşamını yitirenler için başsağlığı dilenen açıklamada, Günay’ın iddiaları reddedilerek şunlar kaydedildi: “

Ülkemizi yasa boğan bu acı haberin ardından bir siyasi partinin üyesi tarafından yapılan açıklamada, kazaya neden olan araçların, Cengiz Holding’e ait olduğu iddia edilmiştir.

Sözkonusu araçların Cengiz Holding ile herhangi bir ilişkisi yoktur.

Kazaya karışan araçlar, Mardin’deki gübre fabrikamızdan satın alınan ürünlerin nakliyesi için müşterimiz tarafından organize edilen TIR’lardır. Nakliyecinin temini ve tüm nakliye işlemleri, alıcının sorumluluğunda yapılmıştır.

Dolayısıyla bu araçlar bize ait olmadığı gibi, araçların bakım sorumluluğu da bu sürece dahil olan taraflara aittir.

Bugün önce Gaziantep, ardından da Mardin’de meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili bir kez daha üzüntümüzü paylaşmak isteriz. Kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”