Derik’te satranç turnuvası başladı

Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilciliği “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Derik’te düzenlediği Satranç turnuvası başladı. Derik Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplanti salonunda düzenlenen satranç turnuvasına Derik Kaymakamı ve Derik Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür, Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Cengiz Yalçın ve çok sayıda davetli katıldı. İki gün […]

Derik’te satranç turnuvası başladı
Derik’te satranç turnuvası başladı
Selman Güneş
  • Yayınlanma18 Temmuz 2021 11:44

Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilciliği “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Derik’te düzenlediği Satranç turnuvası başladı.

Derik Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplanti salonunda düzenlenen satranç turnuvasına Derik Kaymakamı ve Derik Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür, Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Cengiz Yalçın ve çok sayıda davetli katıldı.

İki gün sürecek turnuva sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hicabi Aytemür “Satranç İl Temsilcisi Cengiz Yalçın hocamıza böyle bir etkinlik yaptığı için teşekkür ediyorum” dedi.


Cengiz Hoca nezdinde Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gençlik Spor Müdürlüğüne ve öğretmenlere teşekkür ettiğini ifade eden Aytemür şunları söyledi:

“Çağımızın en büyük sorunu bilişim dünyası sosyal medya odaklanma sorunudur. Satranç ta bu soruna bu zamanda denilecek en iyi en olumlu cevaplardan biridir. Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın bu alışkanlığı sporu alışkanlık haline getirmesi sorunlara çözüm bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Sporun her türlüsü zeka oyunlarının her türlüsü toplumda daha iyi olması daha gelişmiş olması daha ahlaklı olması daha disiplinli olması açısından da beklenmedik faydalar sağlayacak diye umuyorum. Ben tekrar Cengiz hoca şahsında bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

Türkiye Satranç Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Cengiz Yalçın ise Derik’te satranç turnuvası düzenlemekten mutlu olduklarını ifade etti.

Satranç turnuvasında kendilerini yalnız bırakmayıp ziyaret eden Derik kaymakamına teşekkür eden İl Temsilcisi Yalçın: “Turnuvamıza katılım sağlayan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Turnuva sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüllerimiz olacak. Bundan sonrada ilimizde ilçelerimizde çeşitli turnuvalar düzenleyeceğiz. Ben turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”