Derik’te elektrik kesintilerine tepki

Mardin’in Derik İlçesinde son zamanlarda gün içerisinde saatlerce süren elektrik kesintileri başta uzaktan eğitim gören öğrencileri ve esnafı perişan ediyor. Derik ilçe Merkezinde son 3 aydan bu yana sık sık gece ve  gündüz fark etmeden  elektriklerin kesintisi yüzünden ilçe esnafı ve coronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören öğrencileri mağdur oluyor. Esnafları, elektrikler kesilince dükkanları kapalıyken […]

Derik’te elektrik kesintilerine tepki
Derik’te elektrik kesintilerine tepki
Selman Güneş
  • Yayınlanma25 Ocak 2021 21:09

Mardin’in Derik İlçesinde son zamanlarda gün içerisinde saatlerce süren elektrik kesintileri başta uzaktan eğitim gören öğrencileri ve esnafı perişan ediyor.

Derik ilçe Merkezinde son 3 aydan bu yana sık sık gece ve  gündüz fark etmeden  elektriklerin kesintisi yüzünden ilçe esnafı ve coronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören öğrencileri mağdur oluyor.

Esnafları, elektrikler kesilince dükkanları kapalıyken otomatikleri çalışmadığından dolayı kepenk açamıyor. Kepengi açık olan esnaf dükkanını kapatamıyor.  Esnaf, bu mağduriyetin giderilmesi için çalışma yapılması gerektiğini belirtiyor.

Uzaktan eğitim gören öğrenciler ise “Sınavlar dönemindeyiz, her elektrik kesildiğinde evdeki internetimiz ve sabit telefonlarımız da kesiliyor.  Sınavdayken elektrik kesilince o sınava tekrar giriş yapamıyoruz.” diye mağdur olduklarını dile getiriyor.