Derik zeytini yüz yıllardır sofraların baş tacı

Üretimi yüz yıllar öncesine dayanan Derik’in zeytini kimyasal madde kullanılmadan tamamen organik bir şekilde üretiliyor. Derik Zeytini sofralarınızın vazgeçilmezi olarak özenle hazırlanmaktadır. Mardin’in Derik ilçesinde üretimi bin yıl öncesine dayandığı tahmin edilen ve 10’un üzerinde çeşidi bulunan Mardin Derik Zeytini kimyasal kullanılmaksızın tamamen organik üretilmektedir. Geleneksel yöntemlerle yetiştirilip toplanan Mardin Derik Zeytini elde kırılarak hazırlanır. […]

Derik zeytini yüz yıllardır sofraların baş tacı
Derik zeytini yüz yıllardır sofraların baş tacı
Selman Güneş
  • Yayınlanma9 Haziran 2021 23:56

Üretimi yüz yıllar öncesine dayanan Derik’in zeytini kimyasal madde kullanılmadan tamamen organik bir şekilde üretiliyor. Derik Zeytini sofralarınızın vazgeçilmezi olarak özenle hazırlanmaktadır.

Mardin’in Derik ilçesinde üretimi bin yıl öncesine dayandığı tahmin edilen ve 10’un üzerinde çeşidi bulunan Mardin Derik Zeytini kimyasal kullanılmaksızın tamamen organik üretilmektedir. Geleneksel yöntemlerle yetiştirilip toplanan Mardin Derik Zeytini elde kırılarak hazırlanır. Yeterli ölçüde suyu değiştirilerek acı tadı giderilmekte ve zengin doğal yağıyla kendine has aromasını alması sağlanmaktadır. Mardin Derik bölgesindeki verimli topraklardan özel olarak hasat edilmiş birinci kalite Derik Zeytini sofralarınızın vazgeçilmezi olarak özenle hazırlanmaktadır.