Depsaş Enerji’nin dijital dönüşümü vatandaşa çileye dönüştü

Depsaş Enerji dijital dönüşüm projesi çerçevesinde yeni bir sürece gireceğini duyurmuştu. Ancak vatandaş sistem olmadığından dolayı ödeyemediği faturalardan dolayı elektriğinin kesileceği korkusunu yaşıyor. Güneydoğu Anadolu’da 6 ilde 2 milyonu aşkın müşterisi bulunan Depsaş Enerji, devreye aldığı dijital dönüşüm projesiyle yeni döneme girecek. Bu süre zarfında günlerdir vatandaş elektrik faturalarını sistem kaynaklı ödeyemiyor. Anlaşmalı bankaların sisteminde […]

Depsaş Enerji’nin dijital dönüşümü vatandaşa çileye dönüştü
Depsaş Enerji’nin dijital dönüşümü vatandaşa çileye dönüştü
Selman Güneş
  • Yayınlanma27 Temmuz 2021 09:24

Depsaş Enerji dijital dönüşüm projesi çerçevesinde yeni bir sürece gireceğini duyurmuştu. Ancak vatandaş sistem olmadığından dolayı ödeyemediği faturalardan dolayı elektriğinin kesileceği korkusunu yaşıyor.

Güneydoğu Anadolu’da 6 ilde 2 milyonu aşkın müşterisi bulunan Depsaş Enerji, devreye aldığı dijital dönüşüm projesiyle yeni döneme girecek. Bu süre zarfında günlerdir vatandaş elektrik faturalarını sistem kaynaklı ödeyemiyor. Anlaşmalı bankaların sisteminde Depsaş Enerji, ismi yer almıyor. Fatura ödeme noktalarında saatlerce bekleyen vatandaş sistem olmadığından faturasını ödeyemiyor. Elektriğinin kesileceği korkusunu yaşayan vatandaş, büyük tedirginlik yaşıyor.

“Entegrasyon süreci 27 Temmuz’da tamamlanacak”

Depsaş Enerji sürecin bugün tamamlanacağını vurguladı. Projenin geçiş süreciyle ilgili bilgi veren Depsaş Enerji Genel Müdürü Murat Karagüzel, gerçek zamanlı ve uçtan uca bir çözüm olarak tasarlanan entegre enerji yönetim sistemi ile birlikte sahadaki kaynakların performansını azami şekilde görebilecek ve kontrol edebileceklerini söyledi. Bunun ayrıca operasyonel verimliliği iyileştireceğini de belirten Karagüzel, “Hizmet bölgemizde enerji ve müşteri yönetiminde yepyeni standartları belirlerken bölgede örnek bir model olacağına da inanıyoruz.” dedi.

22 Temmuz’da geçiş süreci tamamlanan projeyle ilgili anlaşmalı tüm bankaların entegrasyon süreci    27 Temmuz’dan itibaren tamamlanmış olacak. Yeni dönemde banka sisteminde Depsaş Enerji faturalarıyla ilgili işlemler hesap numarasıyla sorunsuz şekilde ve güvenle yapılabilecek.

Depsaş Enerji, yeni sisteme geçiş sürecinde sistemsel bazı küçük sorunlar yaşanabileceğini belirterek, karşılaşılabilecek her türlü sorunla ilgili Müşteri Hizmetleri biriminin 7 gün 24 saat hazır olduğunu belirtti.