Depsaş Enerji 1 Temmuz itibariyle borcu olan tarımsal sulama abonelerine enerji vermeyecek

Depsaş Enerji, Şanlıurfa ve Mardin’de ödenmemiş borcu olan tarımsal sulama abonelerine 1 Temmuz’dan itibaren enerji vermeyeceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklama şu şekilde: “Hizmet bölgemizde yer alan Şanlıurfa ve Mardin’de şirketimize borcu bulunan ve tüm uyarılara rağmen ödeme yapmayan tarımsal sulama abonelerimizin elektriği 1 Temmuz itibariyle kesilecektir. Kesinti sonrası halk arasında ‘kanca atmak’ olarak tabir edilen […]

Depsaş Enerji 1 Temmuz itibariyle borcu olan tarımsal sulama abonelerine enerji vermeyecek
Depsaş Enerji 1 Temmuz itibariyle borcu olan tarımsal sulama abonelerine enerji vermeyecek
Selman Güneş
  • Yayınlanma30 Haziran 2021 21:08

Depsaş Enerji, Şanlıurfa ve Mardin’de ödenmemiş borcu olan tarımsal sulama abonelerine 1 Temmuz’dan itibaren enerji vermeyeceğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklama şu şekilde: “Hizmet bölgemizde yer alan Şanlıurfa ve Mardin’de şirketimize borcu bulunan ve tüm uyarılara rağmen ödeme yapmayan tarımsal sulama abonelerimizin elektriği 1 Temmuz itibariyle kesilecektir.

Kesinti sonrası halk arasında ‘kanca atmak’ olarak tabir edilen yöntemle kaçak kullanım görülebilmektedir. Bu tür usülsüz girişimlerin önüne geçmek için elektrik kesintisi ana hattan gerçekleştirilecektir. Bu durumdan borcu olmayan abonelerin olumsuz etkilenmemesi amacıyla da kendilerine tüm giderleri şirketimiz tarafından karşılanmak üzere jeneratör tahsis edileceğini belirtmek isteriz.

Kesinti mesken ve içme suyu abonelerini kapsamayacaktır.

Bu vesileyle belirtmek isteriz ki, tarımsal sulamanın yoğun olarak yapıldığı Şanlıurfa ve Mardin illerimizde tarımsal sulama abonelerinin uzun süredir ödenmeyen çok yüksek meblağlı borç tutarı bulunmaktadır.

Daha önce de bir çok kez tarımsal sulama abonelerimize geçmişe ait elektrik borçlarını ödemeleri çağrısında bulunulmuştur. Ancak bu çağrılarımız, büyük bir kesim tarafından görmezden gelinmiştir.

Birikmiş borcun şirketimiz üzerinde yarattığı finansal baskı hizmeti sürdürülemez noktaya getirmiştir. Bu nedenle şirketimiz borcunu ödemeyen ve iyi niyetimizi istismar eden bu tüketicilere karşı tüm yasal haklarını kullanacaktır.

Değerli kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

https://www.dedas.com.tr/tumduyurular.aspx